• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Начальнику поліції Києва запропонували гроші за "кришування" автовикрадачів

Реклама на dsnews.ua

Начальник Головного управління Нацполіції Києва Андрій Крищенко заявив, що йому запропонували хабар за "кришування" автовикрадень

Про це Крищенко розповів у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

За словами правоохоронця, з пропозицією хабара зловмисники вийшли на нього ще навесні.

"Я зрозумів, що мені пропонують "кришувати" автовикрадення. Мене це дуже здивувало. Ми вважали, що це банальна провокація… Я ще не чув, щоб до начальників поліції приходили з такими пропозиціями", — каже Крищенко.

Він пригадав, що раніше була порушена кримінальна справа, правоохоронці почали документувати злочинні дії. Тоді зловмисники запропонували начальнику одного з райвідділів "вирішити питання", обіцяючи відсотки з прибутку.

За словами Крищенка, було проведено низку зустрічей, задокументовано декілька пропозицій — щодо конкретних кримінальних справ і "кришування" автовикрадень загалом. Зокрема, йшлося про зняття з розшуку одного з викрадачів.

Двох підозрюваних затримали за пропозицію хабара.

"У підсумку хабар становив 350 тис. грн. Зі мною суму не обговорювали, це вже начальнику райвідділу запропонували. Це була сума для початку. А потім вони сподівалися організувати процес і розраховуватися відсотками з продажу викрадених машин", — розповів начальник управління.

На переконання Крищенка, поліція активніше почала розслідувати викрадення авто. З 2016 року, за його даними, кількість викрадень скоротилася в рази.

"Якщо раніше в Києві на добу в середньому викрадали пʼять і навіть сім автомобілів, то нині два. Ось ми їх зараз так затиснули, вони вже в такій паніці, що пішли на нетривіальні кроки — безпосередньо начальнику главку запропонували "кришування", — додав Крищенко.

При цьому він додав, що не може поручитися за весь особовий склад поліції Києва в тому, що вони не беруть участі в таких схемах.

Як писала "ДС", у Києві правоохоронці затримали нетверезого молодика, який викрав автомобіль у посла іншої держави.

    Реклама на dsnews.ua