• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Розпочаті тестування української вакцини від COVID-19

Українська вакцина від COVID-19 на дріжджах, яку розробили науковці Інституту біології клітини НАН України у Львові, проходить тестування на мишах у польському інституті у Гданську на імуногенність

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив керівник Інституту біології клітин у Львові, академік Андрій Сибірний в інтерв'ю, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Ми сподіваємось, що ми отримали вірусоподібні частинки, неінфекційні, бо там немає неклеїнової кислоти. Зараз експерименти по визначенню імуногенності різних препаратів – на завершальному етапі у Польщі. Ми думаємо, що вони імуногенні", – пояснив Сибірний.

Проєкт створення вакцини, розрахований на півтора року, на стадії завершення. За словами львівського академіка, дослідження проводять у Польщі, бо в Україні немає відповідних лабораторій.

"В Україні немає жодної лабораторії, яка розмножує коронавірус. Інститут у Гданську займається імуногенністю, потім проситимемо колег у Кракові провести експеримент на трансгенних мишах після зараження коронавірусом. Бо це єдина лабораторія у Польщі, яка розмножує коронавірус. Не знаю, чи до кінця року завершимо дослідження на трансгенних мишах. Ми вважаємо, що наша вакцина – ефективна. Зараз залежимо від результату. На перевірці вакцини на мишах наш проєкт завершується," — заявив Сибірний.

Нагадаємо, у травні 2021 року Андрій Сибірний заявив, що українські вчені планують завершити розробку вітчизняної вакцини від коронавірусу до кінця року.

Проте, головний санітарний лікар Ігор Кузін прогнозує, що українська вакцина від коронавірусного захворювання COVID-19 з'явиться ще дуже нескоро.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua