• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Національний музей Революції Гідності відреагував на "совкові" інсталяції в центрі Києва (ФОТО)

Національний музей Революції Гідності не може перешкоджати руху людей на алеї Героїв Небесної Сотні у центрі Києва, де сьогодні зʼявилися інсталяції радянської епохи України, проведенню будь-яких мирних акцій, як державних, так і громадських. Алея передана музею лише у користування для облаштування меморіально-музейного публічного простору

Тимчасові інсталяції радянської епохи України в центрі Києва
Тимчасові інсталяції радянської епохи України в центрі Києва
Реклама на dsnews.ua

Так Національний музей Революції Гідності прокоментував появу тимчасових "совкових" конструкцій на алеї, передає "ДС".

Там пояснили, що про необхідність облаштувати простір алеї для відзначень 30 річниці музей повідомили усно і офіційного листа з детальнішим описом планованого облаштування алеї на адресу музею від організаторів заходів не надходило.

"На короткій зустрічі з організаторами заходів представників Музею повідомили, що планується інсталяція, яка символізуватиме шлях українців до проголошення Незалежності – від часів трипілля до сьогодення. Нами було наголошено, що при цьому недопустимо вносити будь-які зміни в народний меморіал, конструкції не повинні пошкоджувати бруківку, всі дії мають бути погодженими з Офісом генерального прокурора. Також зі свого боку представники Музею звернули увагу на недопустимість дій, меседжів та візуального ряду, які можуть ображати пам'ять Героїв Небесної Сотні", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що організаторами заходів з відзначення 30 річниці проголошення Незалежності України є зокрема Мінкульт та інформполітики, у структурі якої є Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Відповідно до правил, проведення таких заходів погоджується у КМДА, адміністрацію Музею при цьому зобов'язані лише ставити до відома.

"Музейно-меморіальний комплекс не уповноважений забороняти чи дозволяти такі заходи, як і впливати на їх сценарії. Проте ми завжди звертаємо увагу організаторів на меморіальний статус алеї та дбаємо про збереження пам'яток, пов'язаних з Революцією Гідності", — підкреслили у музеї.

Там вважають, що ситуація, яка склалась, викликана насамперед "відсутністю комунікації організаторів, зокрема органів влади, із громадськістю", а запорукою однозначного сприйняття у суспільстві алеї як меморіального простору є поява на цьому місці Меморіалу Героям Небесної Сотні.

Як повідомляла "ДС", 17 серпня на алеї Героїв Небесної Сотні в центрі Києва зʼявилися декорації до Дня Незалежності України. Серед різних елементів системи, які, ймовірно, повинні символізувати різні віхи історії України, присутні радянські хрущовки, автомати з газованою водою (напис зроблено російською мовою), дитячий радянський автомобіль тощо.

В ОПУ ситуацію назвали "наслідком маніпуляцій" і додали, що це тимчасові конструкції, які "жодним чином не зачіпають меморіальні конструкції" і біля яких не передбачалося масових заходів. "Це декорації для телетрансляції до Дня незалежності … Там є козацька епоха, царська, Друга світова війна", - зазначив речник президента.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua