• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Нацполіція буде "жорстко" стежити за дотриманням карантину в столиці, — Крищенко

Реклама на dsnews.ua

У Києві поліція буде посилено стежити за дотриманням карантину вихідного дня після численних порушень на попередніх вихідних

Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Києві Андрій Крищенко, передає "ДС" з посиланням на "УП".

За його словами, перші карантинні вихідні стали для малого і середнього бізнесу столиці своєрідним іспитом на готовність дотримуватися законів. Багато підприємців знехтували карантинними заходами і, можливо, планують зробити це знову в найближчі вихідні.

"Особисто я розумію, чим керуються власники і працівники. Втрати від весняного локдауна майже спустошили фінансові подушки, і у багатьох з'явився страх залишитися без звичних доходів", — зазначив Крищенко.

Однак, за його словами, "ми не можемо вибирати, яких законів дотримуватися, а яких — ні".

Крім того, сьогодні в Києві склалася критична ситуація.

"Я точно знаю реальний стан справ в київських лікарнях, скільки людей щодня помирають і як багато випадків, коли навіть за великі гроші і зі зв'язками неможливо знайти місця в приватних госпіталях, тому що їх просто немає", — пише Крищенко.

За його словами, за останні кілька тижнів через COVID-19 київська поліція втратила двох працівників. Сьогодні ще 14 київських поліцейських перебувають на стаціонарному лікуванні в різному стані.

"Так, карантин вихідного дня — це не панацея, але якщо є хоч невеликий шанс вберегти киян від коронавируса, а медиків столиці — від перевантаження, то від нього не варто відмовлятися", — вважає глава столичної поліції.

Тому, поки діючі рішення уряду і парламенту вимагають дотримуватися карантину вихідного дня, столична поліція жорстко стежити за тим, щоб всі установи Києва дотримувалися закону.

Ті, хто не згоден з такими рішеннями влади, можуть оскаржити їх у судовому порядку, "інших варіантів розвитку подій в правовій державі бути не може", зазначив Крищенко.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, щоб побачити зменшення кількість інфікованих коронавірусом після карантину вихідного дня необхідно мінімум два тижні за умови повного його дотримання.

    Реклама на dsnews.ua