• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Нацполіція закрила кримінальні справи проти Портнова щодо погроз журналістам

Реклама на dsnews.ua

Національна поліція закрила кримінальне провадження проти юриста та колишнього заступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова про погрози журналістам

Кримінальне провадження було зареєстровано за двома статтями Кримінального кодексу України: "перешкоджання законній професійній діяльності журналістів" та "загроза або насильство стосовно журналіста", інформує "ДС".

Провадження у першій статті закрили 31 липня, по другий — 5 серпня. Підстава — "у звʼязку з відсутністю складу злочину", пише "Радіо Свобода".

Адвокати програми заявили, що не згодні із закриттям провадження і вже звернулися до Нацполіціі з клопотанням — повідомити про вжиті процесуальні рішення, попросили надати копії цих рішень і матеріалів виробництва для ознайомлення.

"В черговий раз ми змушені констатувати, що в Україні відсутній механізм ефективного розслідування кримінальних правопорушень щодо перешкоджання законній журналістській діяльності. А безкарність є подвійною несправедливістю і свого роду «стимулює» вчинення правопорушень в майбутньому", — сказала адвокат Віра Крат.

Нагадаємо, Національна поліція 7 листопада 2019 року відкрила кримінальне провадження через висловлювання Портнова на адресу журналістів програми "Схеми".

Раніше журналісти програми "Схеми" заявили про тиск на редакцію з боку Портнова, який опублікував персональні дані водія знімальної групи, яка готувала розслідування щодо нього. Журналісти розповіли, що він оприлюднив повні паспортні дані та домашню адресу, номери авто, а також дані, які свідчать про стеження за місцем проживання водія програми. Повідомлення Портнова з даними водія поширив у своєму Telegram-каналі одіозний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський.

Сам Портнов заявив про те, що тепер він працює журналістом на телеканалі "112 Україна" (повʼязаний із кумом російського президента Віктором Медведчуком), тому нібито "виявлення протиправних дій щодо стеження за людьми є його редакційним завданням".

    Реклама на dsnews.ua