• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

НАНУ попереджає: спад закінчився, Україна на порозі "вибухового" спалаху COVID-19

Фаза падіння випадків захворювання коронавірусів в Україні закінчується і Україні може загрожувати масштабний спалах COVID-19

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в звіті Національної Академії Наук, передає "ДС".

"Наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні. На цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення "вибухових темпів" такого зростання – подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу", — сказано в звіті НАН.

У документі наголошується, що за останній тиждень виросли відразу три ключових епідемічні показники: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків. При цьому число позитивних ПЛР-тестів за тиждень виросло відразу на 16,6%, а кількість госпіталізацій і нових випадків виросли не так сильно — на 4,9% і 7,3% відповідно.

"Хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, тому ймовірність пришвидшення зростання є досить високою. З погляду груп регіонів, майже весь тижневий приріст загальнонаціональної захворюваності зосереджувався у групі "Південь", причому левова частка приросту припадає на Одеську область", — додали в НАН.

У той же час вчені додали, що "епідемічна картина у регіонах виглядає дуже неоднорідною в часі та слабко узгодженою: різні показники для одного й того ж регіону (госпіталізації, виявлення, результати тестування) можуть демонструвати протилежну локальну динаміку".

Як повідомляла "ДС", за станом на ранок 20 липня в Україні зафіксовано 598 нових випадків коронавирусной хвороби, це на 416 випадків більше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 25 осіб.

Лідерами за кількістю нових випадків зараження стали Київ, а також Донецька, Одеська, Сумська, Луганська області.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua