• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нардепи закликали Монастирського особисто контролювати розслідування загибелі Шишова

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський має взяти розслідування смерті білоруського активіста Віталія Шишова під особистий контроль

Віталій Шишов
Віталій Шишов
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві МФО "За демократичну Білорусь", яку оприлюднив народний депутат фракції "Європейська солідарність", член обʼєднання Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

В заяві зазначається, що до загибелі Шишова "можуть бути причетні білоруські спецслужби".

"Міжфракційне об’єднання "За демократичну Білорусь" закликає міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського взяти розслідування смерті Віталія Шишова під особистий контроль, оскільки є обґрунтовані підозри вважати причетними до цього режим диктатора Лукашенка. Віталій Шишов міг бути вбитим білоруськими спецслужбами або найманцями за опозиційну діяльність. 

27 липня представник ініціативи колишніх білоруських силовиків BYPOL Ігор Макар повідомляв, що Комітет державної безпеки Білорусі приступив до масштабної операції із затримання найвпливовіших прихильників опозиції за кордоном, в тому числі експертів та лідерів протестного руху. За його словами, операція під назвою "Трест" проходить відразу в декількох країнах, де проживають опозиціонери.

Просимо перевірити дану інформацію та причетність білоруських спецслужб до смерті голови Білоруського дому в Україні Віталія Шишова", — йдеться у заяві.

Нагадаємо, про зникнення Віталія Шишова, керівника Білоруського дому в Україні, стало відомо вранці 2 серпня. Активіст нібито вийшов на пробіжку і не повернувся. Він орендував квартиру разом зі своєю дівчиною у Святошинському районі Києва. Останнім часом чоловік скаржився, що йому надходять погрози.

3 серпня поліція Києва повідомила, що громадянина Білорусі Віталія Шишова, який зник у Києві 2 серпня, знайшли повішеним в одному з київських парків, неподалік від місця його проживання. Поруч з тілом активіста були знайдені його особисті речі, зокрема мобільний телефон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua