• USD 28.2
 • EUR 32.9
 • GBP 36
Спецпроєкти

Наркомани і любителі п'яної їзди бентежать українців більше за корупціонерів, — соцопитування

Реклама на dsnews.ua

Найбільш небезпечними злочинами жителі України вважають поширення і вживання наркотиків, а також управління автотранспортом у нетверезому стані

Про це свідчать дані Центру Разумкова та фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, озвучені на онлайнконференції, організованій "Українською правдою", передає "ДС".

Так, українці оцінюють ситуацію зі злочинністю на місцевому рівні більш оптимістично, ніж на загальнодержавному.

Серед видів злочинів, які респонденти вважають основними проблемами своїх міст і сіл з точки зору правоохоронної системи, названі:

 • поширення та вживання наркотиків (40%);
 • керування автотранспортом водіями у нетверезому стані (38%);
 • хуліганство (37%);
 • корупція посадових осіб різних органів влади (25%);
 • пограбування квартир (25%);
 • крадіжки в громадських місцях (21%);
 • шахрайство (21%).

У той же час, на питання про те, з якими проблемами правоохоронні органи більш-менш справляються, 21% опитаних відповіли, що хуліганство, 16% — керування автотранспортом водіями у нетверезому стані.

33% українців вважають, що правоохоронці не справляються з рішенням жодних проблем, ще 27% не змогли відповісти.

В цілому по країні найбільший розрив між констатацією важливості проблеми і оцінкою роботи правоохоронців спостерігається за такими позиціями:

 • поширення та вживання наркотиків (40% питань вважають серйозною проблемою, тоді як тільки 8% відзначають роботу правоохоронців щодо припинення таких злочинів);
 • корупція (25% опитаних вважають серйозною проблемою, тоді як тільки 4% відзначають роботу правоохоронців щодо припинення таких злочинів);
 • пограбування квартир (25% і 4% відповідно);
 • шахрайство (21% і 5% відповідно);
 • розбійні напади на громадян (12 і 4% відповідно).

На поширення і вживання наркотиків скаржилися більшість респондентів південних (59%) і східних регіонів (54%); проблему хуліганства частіше відзначали жителі Сходу (43%), а також малих міст (населенням менше 49 тис. чоловік); пограбування приватних будинків частіше згадували в південних і східних областях (29% і 31% відповідно); злочин шахрайства сильніше турбує жителів сходу України (32%); на крадіжки в громадських місцях частіше скаржилися жителів великих міст (27% в містах більше 1 млн. чоловік і 28% в містах від 100 тис. до 1 млн. чоловік) і в центральних областях (26%).

На корупцію посадових осіб теж часто скаржаться жителі великих міст (39% в містах-мільйонниках і 30% в містах від 100 тис. До 1 млн осіб).

Громадяни і правоохоронна система України. Як змінилися суспільні настрої за рік при новій владі

"Українська правда" разом з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва влаштовує онлайн-конференцію щодо ставлення українців до правоохоронців за нової влади.Модератори події презентують результати соціологічного дослідження Фонду щодо правоохоронної системи та разом з учасниками заходу їх обговорять.А також обговорять такі питання:· Довіра до правоохоронних органів та підтримка керівництва: кадри вирішують усе?· Громадський порядок і безпека: які злочини найбільше турбують громадян.· Правоохоронці чи силовики: що руйнує взаємодію суспільства та правоохоронної системи.Серед учасників заходу:- в.о. голови ДБР Олександр Соколов- начальник Центру міжнародного співробітництва СБУ, спікер реформи СБУ Сергій Пунь, радниця голови СБУ Олена Семикіна- прес-секретар МВС Артем Шевченко

Gepostet von Українська правда am Mittwoch, 2. September 2020

Довідка: Центр Разумкова та "Демократичні ініціативи" з 3 по 9 липня 2020 року опитали 2022 громадян (у всіх регіонах України за винятком Криму і ОРДЛО) методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

  Реклама на dsnews.ua