• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Народні прикмети: чому 11 липня молоді радили гуляти до ранку

Реклама на dsnews.ua

У церкві 11 липня традиційно вшановують пам'ять преподобних Сергія Германа і Валаамских — відомих праведників і чудотворців

11 липня намагалися збирати кропиву, так як вважали, що після цього дня вона втратить свої цілющі властивості, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

Зазвичай напередодні Петрового дня (12 липня) молоді не радили рано лягати спати - було прийнято веселитися до ранку. Люди 11 липня співали пісні, водили хороводи, танцювали, брали участь у різноманітних іграх та забавах. Говорили, що існує особлива рослина під назвою "петрів хрест". Якщо знайти його 11 липня квітучим, то варто вирвати з коренем, і тоді людина, за прикметами, отримає удачу на весь майбутній рік. Корінь цієї рослини допоможе не тільки позбутися від напастей, але і призведе до скарбу.

До 11 липня примічали, що скоро настане осінь. З дерев вже починало поступово опадати листя. Вважалося, що кропива в цей день володіє чарівними властивостями і здатна надавати людині силу, бадьорість. Тому намагалися заготовляти її про запас і збирали як раз в день 11 липня, так як вважали, що після цього дня вона втратить свої цілющі властивості. До речі, в народі вірили, що полотно, яке можна виткати з кропиви, допоможе подолати біль у попереку.

З кропиви готували не тільки лікарські препарати, але і смачні страви на кожен день (не тільки 11 липня). Молоді дівчата саме настоєм кропиви зміцнювали волосся. Слов'яни також використовували кропиву для виробництва тканини, яка за якістю цілком могла скласти конкуренцію таким матеріалам, як бавовна і льон.

Прикмети на 11 липня:

Зозуля замовкла — буде рання зима з великою кількістю снігу

У народі кажуть: "На Германа впало за листком. Прийде серпень — упаде по два"

До цього терміну вже дозріває червона бузина

Соловей співає останній день, а якщо зозуля перестала кувати — зима рано прийде.

    Реклама на dsnews.ua