• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Народні прикмети на день Дванадцяти апостолів, 13 липня

Реклама на dsnews.ua

У церкві 13 липня традиційно відзначається день Дванадцяти апостолів. Церква, вшановуючи кожного з 12-ти апостолів у різні пори року, з давніх часів встановила загальне святкування на наступний день після памʼяті апостолів Петра і Павла

У число дванадцяти учнів Спасителя входили: брати Петро (він же Симон) і Андрій, Іоанн Богослов і його брат Яків Заведея, Філіп, Варфоломій, Матвій (колишній митар, він же Левій Матвіїв) і його брат Яків Алфеїв, Фома, Тадей, Симон Кананіт, та Юда Іскаріотський.

Здавна на Дванадцять апостолів селяни вшановували літо, яке вступало в найспекотнішу свою пору. Збираючись на покіс, люди одягалися в найкращий одяг, а після роботи веселилися до пізнього вечора, пише Depo.ua.

Був звичай фарбувати яйця точно так само, як і на Великдень, а потім обмінюватися ними з сусідами і знайомими. З яєць 13 липня могли готувати різні страви. У першу чергу, їли яєчню з шинкою, зеленою цибулею, сиром, хлібом. Готувалися 13 липня до жнив.

Народні прикмети на 13 липня:

Протягом тижня після Петрового дня (12 липня) чутні соловʼїні трелі — зима прийде ще нескоро, а літо буде тривалим. Швидше за все, справжні холоди настануть за 3-4 тижні після свята Покрови

Зірки мерехтять вночі 13 липня, а вранці небо затягується хмарами — опівдні буде сильна гроза

Якщо людина народилася 13 липня, то, за прикметою, завжди буде домагатися того, чого хоче. Цілеспрямованість є її головною перевагою. Протегує такій людині фіалка.

    Реклама на dsnews.ua