• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Народні прикмети на Івана Купала, 7 липня

Реклама на dsnews.ua
Ще з давніх язичницьких часів 7 липня відзначається свято Купала, який пізніше почали пов'язувати з ім'ям Іоанна Хрестителя

Саме Іван передбачив прихід на землю і хрестив Ісуса Христа у водах ріки Йордан. Цим, зокрема, і пояснюється звичай купатися 7 липня, пише Depo.ua.

В цей день обов'язково треба було зануритися у водойму між ранковою та обідньої службою в церкві, оскільки вважалося, що це дозволить вилікуватися від усіх хвороб. Говорили, що 7 липня не купається тільки чаклун, а тому уважно спостерігали за сусідами - раптом серед них є чаклуни.

Івана Купала - свято води і сонця, якщо говорити про слов'янських віруваннях. У давнину В цей день люди купалися в річках та водоймах, розпалювали багаття, водили хороводи навколо дерев. Також з цього моменту настає час так званого великого косовиці. Цвіте липа, і саме 7 липня збирають її квітки, оскільки вважається, що вони володіють цілющою силою під час свята Купала

Сьомого липня була поширена традиція розпалювати багаття і стрибати через них - вірили, що так можна спалити всі хвороби. Крім того, загадували бажання, яке, як вважали, збувалося, якщо вдалося перестрибнути через багаття.

Була поширена легенда про папоротнике, який цвіте тільки в ніч на Купала. Інший квітка, відома завдяки святу, - Іван-да-Марья, жовто-блакитні пелюстки якого були поєднанням жіночого і чоловічого начала.

Вогонь в цей день було прийнято добувати саме тертям - тоді він допоможе вилікувати багато хвороб. Вірили також, що вночі 7 липня відьми злітаються на Лису гору, прокидається і інша нечисть (лісовики, русалки і т. д.). Для захисту від них на двері і вікна люди вішали кропиву.

Народні прикмети на 7 липня:

Трава дуже сильно пахне - скоро почнеться дощ

Вранці випадає велика роса на Купала - прикмета, що буде хороший урожай огірків.

Багато зірок в ніч на Івана - буде багато грибів

Дощ під час сінокосу 7 липня - сену погано буде

Якщо жито на Івана не заколосилося - це поганий знак.

Дізнатися про народні прикмети на 6 липня можна тут.

    Реклама на dsnews.ua