• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Народні прикмети на Карпа, 8 червня

Реклама на dsnews.ua
В церкві 8 червня традиційно вшановують пам'ять Коропа, який був одним з учнів святого Павла

Про життя цієї людини відомо дуже мало, оскільки він не занадто часто згадується у священних книгах. Народ же, завдяки схожості імені святого з назвою риби, пов'язав цей день з рибальством. Вважається, що на Карпа добре ловляться коропи, пише Depo.ua.

Чоловіки в цей день ходили і ходять на рибалку. Рибалки завжди намагалися молитися Карпу про гарний улов.

Крім Коропа церква 8 червня також вшановує пам'ять апостола Алфея, який так само, як і Карпо, проживав приблизно в I столітті. Відомостей про його життя практично немає. Відомо тільки, що він проповідував христову віру в Христа і допомагав незаможним.

На Коропа в будинок запрошували пічника для того, щоб оглянув і, в разі необхідності, підправив піч. Після роботи пічника частували короваєм. Ще один шматок короваю 8 червня обов'язково клали за піч, щоб погодувати будинкового, адже його потурбували під час ремонту. Прийнято було ставитися до пічник з великою повагою, оскільки саме від його роботи залежить, наскільки тепло і затишно буде у домі, особливо взимку.

Крім того, 8 червня ставили горщики і миски під квітучі кущі шипшини - вважалося, що це допомагає позбавити посуд від неприємного запаху. Люди 8 червня також намагалися подихати ароматом шипшини, оскільки вірили, що це допомагає позбутися від великої кількості хвороб і захиститися від недуг.

У цей день звертали увагу на комарів: якщо багато комарів, то кінець червня буде теплим, але дощовим.

У цей час починають цвісти пізні сорти сливи, а з 8 по 15 червня прийнято сіяти насіння зимової редьки, капусти броколі, ріпи.

Народні прикмети на 8 червня:

Багато комарів 8 червня - остання декада літнього місяця буде теплою, але варто очікувати опадів

Хороший урожай щавлю 8 червня - літо буде теплим

Жаби гучно квакають - прикмета, що варто чекати дощів найближчим часом.

    Реклама на dsnews.ua