• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Народні прикмети на найжаркіший день у році, 2 липня

Реклама на dsnews.ua

У році є кілька днів, які пов'язані зі святим Зосимою - покровителем бджіл, і всі вони відрізняються прикметами та обрядами для бджолярів. Один з таких днів - 2 липня

Згідно з давнім повір'ям, саме день Зосими був найспекотнішим протягом усього року, пише Depo.ua.

У цей день починається дозрівання хлібів, а також починають косити сіно і заготовляти його на зиму для худоби. Також на Зосиму і бджоли починали запасати мед.

На липневого Зосиму бджоли починають заносити мед, заливати соти, тому пасічники намагалися дарма їх не турбувати. Вони говорили: "Рою, гуді, в поля лети, мед неси". На пасіці обов'язково розміщували разом з заселеними вуликами порожні, щоб ніхто, крім самого господаря, не знав, скільки їх насправді: рахувати бджіл не можна - переведуться.

Серед бджолярів також були поширені інші звичаї, яких намагалися дотримуватися, щоб отримати гарний врожай меду. Багато з них були раціональними або ж нагадували прикмети. Так, намагалися селити синиць під крильцями вуликів, оскільки вони знищують шкідників. Щодо ритуалів, то, приміром, на Зосиму в землю закопували глечик з медом, вважаючи, що так можна задобрити покровителя бджільництва.

Крім того, 2 липня намагалися помолитися святому Іову, вважаючи, що це допоможе позбавитися від наклепу і несправедливої образи.

Народні прикмети на 2 липня:

Якщо бджоли купчасто летять до своїх вуликів - скоро буде дощ.

Бджоли сидять на стінках вулика - до сильної спеки.

Перед засухою бджоли стають злішими, частіше жалять.

Без Бога ні до порога, а без Зосими-Саватія - ні до вулика.

Дізнатися про те, який напій було прийнято пити 1 липня, можна тут.

    Реклама на dsnews.ua