• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Ґвалтували понад 500 разів: Дитячий омбудсмен поділився шокуючою інформацією

Реклама на dsnews.ua

У 2019 році, за даними Офісу генпрокурора, в Україні зафіксовано понад 550 кримінальних справ за фактом злочинів проти статевої свободи і недоторканності дітей. У 80% випадків злочинцями виявлялися їхні знайомі

Про це на своїй сторінці в Facebook написав уповноважений президента України з прав дітей Микола Кулеба, пославшись на дані дослідження передумов впровадження нової практики допиту/опитування дитини, що постраждала від сексуального насильства, передає "ДС".

"Працівники поліції стверджують, що часто про факти злочину не повідомляється, щоб уникнути слідчої і судової тяганини. Реальна кількість постраждалих - набагато більше. Під час слідства дитина.як мінімум повинна дати свідчення тричі. Були випадки, коли дитину опитували понад 100 разів! Кожен раз, коли дитина змушена повторювати історію насильства над нею, - відбувається повторна травматизація", - зазначив Кулеба.

Омбудсмен додав, що сексуальне насильство над дитиною - це страшна травма, яка залишає свій відбиток на все життя.

"Нам важливо вибудувати систему, яка працює в інтересах дитини, а не навпаки - коли дитина є заручником системи і змушена відчувати повторне насильства заради покарання кривдника. У центрі нашої політики має бути дитина, а не процедури", - висловився омбудсмен.

Також Микола Кулеба повідомив, що проблеми досудового розслідування і судового розгляду злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканності дітей сьогодні вивчалися на міжнародній науково-практичній конференції, яка проходила в Києві.

Як повідомляла "ДС", нещодавно в Одеській області суд призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі жителю Чорноморська, який викрав і зґвалтував 8-річного хлопчика.

    Реклама на dsnews.ua