• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

НАТО може допомогти Україні у "війні" з коронавірусом

Реклама на dsnews.ua

Північноатлантичний альянс готовий надати допомогу країнам-партнерам у боротьбі з COVID-19

Про це заявила заступниця помічника генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Кармен Ромеро на Львівському безпековому форумі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Альянс готовий підтримувати як країни-члени, так і країни-партнери. За словами Ромеро, він готовий доставляти критично важливу допомогу, транспортувати медперсонал і медичні засоби, облаштовувати шпиталі тощо.

Від кінця жовтня допомогу від НАТО вже отримала низка країн, зокрема Албанія, Чехія, Чорногорія, Північна Македонія, Молдова, Туніс. Розглядається питання надання підтримки Україні та Боснії та Герцеговині.

Ромеро зазначила, що підготовка до другої хвилі почалася ще в червні, коли був розроблений план допомоги країнам-партнерам. Було зроблено запаси необхідних матеріалів та медобладнання: апарати ШВЛ надали США і Угорщина, захисні матеріали — Німеччина, фінанси надходять з різних країн.

Кармен Ромеро також зазначила, що поруч з такими новими завданням НАТО має залишатися готовим відповісти на всі можливі виклики та протистояти ним, зберегти свою боєздатність, виконувати місії в гарячих точках, бути сильною політично. Зробити це можливо лише спільними зусиллями, наголосила представниця Альянсу.

Як писала "ДС", міністр оборони України Андрій Таран отримав позитивний тест на коронавірус.

    Реклама на dsnews.ua