• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Навколо танкера Delfi оголошено НС: нафтопродуктів у морі майже в 5 разів більше норми

Реклама на dsnews.ua

З танкера Delfi, який затонув неподалік від пляжу Одеси, стався черговий розлив нафтопродуктів, у зв'язку з чим було прийнято рішення оголосити надзвичайну ситуацію місцевого рівня

Про це повідомив у своєму Facebook глава Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, передає "ДС".

За його словами, після чергової невдалої спроби підняти затонулий танкер стався новий розлив нафтопродуктів. Було забруднено близько 100 квадратних метрів поверхні води. Співробітники Управління Держекоінспекції в Одеській області взяли проби для лабораторного визначення вмісту гранично допустимої норми нафтопродуктів. Станом на 25 липня було встановлено перевищення норми нафтопродуктів у 4,8 разів.

"Дійшли згоди відмовити у продовженні робіт компанії-підряднику судновласника і долучити до операцї потужності Адміністрації морських портів України та ДСНС. Загалом, з огляду на перебіг подій, ситуацію навколо танкеру "Delfi" визначено як надзвичайну ситуацію місцевого рівня", — додав Мальований.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом був виявлений витік палива з танкера. Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін" через витік нафтопродуктів із затонулого поблизу танкера.

Чергова спроба підняти танкер 25 липня закінчилася невдачею, оскыльки в одного з буксирів порвався металевий трос.

Власник танкера відмовлявся прибирати судно, незважаючи на обовʼязок провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, уже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедиктову, що найближчим часом забере судно з берега за власний рахунок.

Адміністрація морських портів України оголосила тендер з вибору підрядника, який займеться підйомом судна. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера. Після підйому Delfi відбуксують в Чорноморськ.

    Реклама на dsnews.ua