• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Найбільше українці хотіли б жити на вулиці імені Скрябіна та Чорновола, - опитування

Українці не можуть обрати жодного з чинних політиків, чиїм ім’ям вони хотіли б назвати власну вулицю. Тому серед активних українських діячів за останні 30 років громадяни хотіли б назвати свою вулицю іменем співака Кузьми Скрябіна (26%), Вячеслава Чорновола (14%), а також актора Богдана Ступки (12%)

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження "Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України", яке було проведене Українським інститутом майбутнього.

Варто зазначити, що молодь удвічі частіше за старше покоління воліла б жити на вулицях названих на честь співака Кузьми Скрябіна – 37%, та футболіста Андрія Шевченка – 10%. Своєю чергою серед старшого покоління у кілька разів більше прихильників ідеї жити на вулиці на честь Вячеслава Чорновола – 19%, у той час, як серед молоді лише 6%.

За регіональними розбіжностями слід виділити те, що у Центрі та на Заході українці хотіли б проживати на вулицях названих на честь Кузьми Скрябіна (Центр – 28%, Захід – 27%), Вячеслава Чорновола (Центр – 15%, Захід – 22%) та Левка Лук’яненка (Центр – 7%, Захід – 10%).

У той час, як на Донбасі більшість респондентів хотіли б аби їхні вулиці мали ім’я боксера Олександра Усика – 9%, та актора Андрія Данилка – 9%.

Дослідження було проведене Українським інститутом майбутнього спільно з соціологічною компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" серед 5000 респондентів face-to-face у період з 17 липня по 1 серпня 2021 року на всій території України.

Кузьма Скрябін 26
Вячеслав Чорновіл 14
Богдан Ступка 12
Олександр Усик 7
Андрій Шевченко 7
Левко Лук’яненко 6
Верка Сердючка (Андрій Данилко) 4
Василь Ломаченко 4
Руслана (співачка) 3
Віталій Кличко 3
Джамала (співачка) 3
Володимир Кличко 2
Олег Скрипка 2
Святослав Вакарчук 2
Володимир Зеленський 2
Юлія Тимошенко 2
Віктора Медведчука 1
Леонід Кучма 1
Леонід Кравчук 1
Віктор Янукович 1
Петро Порошенко 1
Віктор Ющенко 0,6
Інше 9
Важко відповісти 23

Докладні результати всеукраїнського соціологічного дослідження "Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України" незабаром будуть опубліковані на інформаційних ресурсах Українського інституту майбутнього.

    Реклама на dsnews.ua