• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Назріває соціальний вибух! Кличко заявив про мільярдні борги киян за комуналку

Реклама на dsnews.ua

Заборгованість мешканців Києва по оплаті комунальних послуг становить на сьогодні приблизно чотири мільярди гривень

Про це повідомив голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко, інформує "ДС".

"Підняття ціни на газ створює велику соціальну напругу. Заборгованість за житлово-комунальні послуги, наприклад, у столиці на сьогодні приблизно чотири мільярди гривень. І вона – вища, ніж у минулі роки. Щобільше, підвищення ціни на газ може призвести до соціального вибуху!" – сказав Кличко під час брифінгу 26 січня.

Кличко впевнений, що переважна більшість українців буде не спроможна сплатити за комунальні послуги.

"В жодному разі питання компенсації не може бути покладене на місцеві бюджети. Адже чотири мільярди гривень за опалювальний сезон тільки в Києві – це величезна сума для міста. Це може призвести до банкрутства комунальних підприємств теплопостачання", – сказав мер.

Примітно, що заборгованість киян за комунальні послуги на квітень 2020 року становила майже шість мільярдів гривень.

З 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів. У зв’язку зі зростанням цін на компослуги в різних регіонах країни проходять мітинги та акції протесту, які, зокрема, супроводжуються блокуванням автодоріг.

На позачерговому засіданні 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. 19 січня НКРЕКП встановила граничний тариф на розподіл газу.

    Реклама на dsnews.ua