• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Названо найефективнішу вакцину проти штаму "Дельта"

За результатами дослідження COVID-вакцина Moderna виявилася найефективнішою проти штаму "Дельта". Також високу ефективність показав препарат компаній Pfizer і BioNTech

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати дослідження американської медичної мережі Vision, що оприлюднені на сайті Інституту Регенштрайфа, передає "ДС".

Так, вчені Vision проаналізували понад 32 тис. медичних звернень із девʼяти штатів у червні, липні й серпні 2021 року, коли штам "Дельта" став переважати. Результати показали, що невакциновані люди з COVID-19 у пʼять – сім разів частіше потребують невідкладної допомоги або шпиталізації, ніж щеплені.

Moderna виявилася на 95% ефективною в запобіганні шпиталізації серед дорослих віком від 18 років. Ефективність Pfizer становила 80%, а Johnson & Johnson – 60%.

Що стосується запобігання зверненню до відділення невідкладної допомоги, то Moderna була ефективною на 92%, Pfizer – 77%, Johnson & Johnson – 65%.

"Ці реальні дані свідчать, що вакцини залишаються високоефективними у зниженні кількості ушпиталень, повʼязаних із COVID-19, і відвідувань відділень невідкладної допомоги, навіть за наявності нового варіанта COVID-19", – сказав автор дослідження і віцепрезидент Інституту Регенштрайфа Шон Гранніс.

Зазначимо, що до складу мережі Vision входить сім організацій, які збирають і аналізують дані із систем охорони здоровʼя США. Серед них Інститут Регенштрайфа, Медичний центр Ірвінга Колумбійського університету, HealthPartners, Intermountain Healthcare, Kaiser Permanente Northern California, Kaiser Permanente Northwest і Університет Колорадо.

Як писала "ДС", у Всесвітній організації охорони здоровʼя заявили, що штам коронавірусу "Дельта" зафіксували вже у 170 країнах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua