• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Названо суму екологічних збитків від танкера Defi

Реклама на dsnews.ua

Сума збитків від витікання забруднюючих речовин із танкера Defi, який довгий час знаходився біля одеського пляжу, становить 16,3 тисячі доларів або близько 453 тисяч гривень

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований, інформує "ДС".

"Ця сума остаточна", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, претензію на добровільне відшкодування збитків направили судновласнику. Окрім того, Адміністрація морських портів України отримала листа із вимогою негайно інформувати Держекоінспекцію в разі виявлення витоків із судна та забруднення акваторії, де воно перебуватиме після транспортування.

Мальований вважає суму збитків невисокою, та пояснює її обсяг законодавчо встановленими методиками.

"Збитки за скид всіх забруднюючих речовин у водні об’єкти розраховуються за однаковою методикою. Збитки за потрапляння однакової кількості нафтопродуктів та пальмової олії у водойму однакові. Хоча нафтопродукти несуть набагато більшу шкоду екосистемі, ніж олія", — зауважив посадовець. 

Він додав, що Держекоінспекція ініціює зміни, щоб "сума збитків за такі кричущі порушення, як розлив нафтопродуктів у акваторії моря, становила справді значну суму".

"Власники суден повинні боятися скидати у воду небезпечні речовини через загрозу стягнень мільярдів гривень. Тільки так зможемо уникати таких ситуацій, як з танкером Delfi, який транспортували лише через рік після аварії", — написав Мальований. 

Зазначається, що за результатами лабораторних досліджень, проведених фахівцями ДЕІ в Одеській області, виявлено перевищення нормованих значень ГДК за вмістом у воді нафтопродуктів. Їхній показник 10 вересня склав 0,09 мг/дм³.

Як писала "ДС", ранком 10 вересня танкер Delfi було прибрано з одеського пляжу.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом було виявлено витік палива з танкера. Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін" через витік нафтопродуктів із затонулого поблизу танкера.

Власник відмовлявся прибирати судно, попри обовʼязок провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, вже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно з берега власним коштом, однак цього не сталося. 2 серпня держпідприємство "Адміністрація морських портів України" оголосило конкурс на закупівлю послуг з підіймання і буксирування танкера Delfi.

Державна прикордонна служба повідомляла, що танкер міг бути причетний до контрабанди паливно-мастильних матеріалів з України. Час від часу з судна витікали нафтопродукти

    Реклама на dsnews.ua