• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Не чистий: Філарет знову "забракував" Томос

Реклама на dsnews.ua

Почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що Томос про автокефалію ПЦУ суперечить православ'ю

Про це ієрарх заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я дійсно звернувся не визнавати, жодна церква, незважаючи на те, закликаю я чи ні, цей Томос не визнає. Вже пройшло майже два роки, і жодна церква, крім тих, хто спочатку визнали, не визнають. Чому? Тому, що в цьому Томосі закладено відхід від чистоти православʼя. Він полягає в тому, що Константинопольському патріарху цим Томосом надається не тільки першість честі, а й першість влади в православʼї. А це вже свого роду папство в православʼї. Ми православні чи католики? Ми православні, всі церкви рівні, і немає жодної, яка мала б більшу владу, ніж інші. А в цьому Томосі це закладено", — заявив Філарет.

За його словами, православна церква, якщо вона хоче зберегти чистоту, не повинна визнавати Томос.

"Я про це говорив з самого початку, коли зʼявився Томос. А зʼявився він для нас несподівано, ми не чекали такого Томосу. Якого Томосу ми чекали? Ми чекали Томосу такого, який мають всі інші православні церкви. А так звана ПЦУ не має такого Томосу, так як поставлена в залежність від Константинопольського патріарха. Тому з самого початку я відійшов від ПЦУ", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", раніше Філарет заявив, що має намір домагатися від Константинопольського патріарха нового Томосу про незалежність української церкви.

    Реклама на dsnews.ua