• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Не тільки COVID. У Харкові виявили малярію

У Харкові 24 серпня був зареєстрований випадок тропічної малярії у 42-річної мешканки міста

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Харківської обласної лабораторного центру, інформує "ДС".

Харків'янка 16 серпня повернулася в Україну з Федеративної Республіки Нігерії. Під час перебування в цій країні на малярію вона не хворіла, однак, за розповідями, її кусали комарі. Індивідуальну хіміопрофілактику до виїзду і під час перебування не проводила.

20 серпня у жінки з'явилися клінічні ознаки захворювання: загальна слабкість, головний біль, підвищення температури до 38 градусів. Однак за допомогою вона одразу не звернулася. Викликала "швидку" жінка лише 24 серпня. При обстеженні у неї виявили збудник тропічної малярії.

За місцем проживання хворий було проведено епідеміологічне розслідування і впроваджений комплекс протиепідемічних заходів.

Довідка. Починаючи з 2020 року в Харківській області зареєстровано 9 завезених випадків малярії, два з них закінчилися смертю хворих.

Малярія — інфекційна хвороба, яка найбільш поширена в країнах з тропічним кліматом і протікає з загальним нездужанням, приступами ознобу, підвищенням температури тіла, порушеннями різних органів і систем організму.

Перед відвідуванням країн з тропічним і субтропічним кліматом, де поширена малярія, необхідно пройти курс профілактичного лікування (хіміопрофілактики). Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеня поширеності малярії в кожній конкретній місцевості. Профілактичних щеплень проти малярії не існує.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua