• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Не вважає їх учинок героїчним: влада міста на Харківщині втрапила в скандал із учасниками АТО (ДОКУМЕНТ)

У міськраді міста Барвінкове, що на Харківщині, відмовилися перейменовувати вулицю Московську на честь Героїв АТО, бо вважають, що загиблі у війні на сході України земляки "не здійснили героїчний вчинок"

Реклама на dsnews.ua

Про ситуацію, що склалася з перейменуванням, повідомив у Facebook місцевий активіст Дмитро Браславський, передає "ДС".

Так, активісти звернулися до Барвінківської міської ради з пропозицією змінити назву вулиці Московська у місті Барвінкове на честь одного з загиблих учасників АТО, які народились у цьому місті.

"Чиновники вважають, що перейменувати вулицю неможливо, оскільки це не відповідає положенням статті, і взагалі Україна не оголосила стану війни з Російською Федерацією. Тобто, на думку міського голови, який підписав цю відповідь, та заступниці міського голови, яка готувала цю відповідь — війни у нас немає (бо процедуру не витримали), а отже, хлопці взагалі невідомо чим займались на Донбасі", — написав Браславський.

У відповіді на ініціативу громадян міський голова Олександр Бало зазначає, що влада керується Законом України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", вказуючи окремі пункти закону.

"Імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, які: внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України, здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини. Ваша пропозиція не підлягає розгляду у звʼязку з невідповідністю статті 3 Закону України та з урахуванням того факту, що оголошення стану війни з Російською Федерацією в порядку, зазначеному конституцією України, не здійснювалося", — йдеться у відповіді міськради.

Нагадаємо, у лютому у Черкасах міськрада ухвалила рішення про присвоєння одній із вулиць імені голови ОУН Степана Бандери.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua