• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Не захопили: ЗСУ попросили бойовиків пустити їх у село в "сірій" зоні для передачі жителям вугілля

Українська сторона у Спільному центрі контролю та координації (СЦКК) подала заявку на забезпечення режиму припинення вогню для передачі гуманітарної допомоги мешканцям села Старомаріївка

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це "Новинам Донбасу" повідомив голова Мирненської військово-цивільної адміністрації, до якої належить Старомар'ївка, Володимир Веселкін, передає "ДС".

"Ми подавали заявку на "режим тиші", щоби доставити місцевим жителям вугілля від міжнародної організації", — сказав Веселкін.

Нагадаємо, так звані військові кореспонденти бойовиків та сепаратистські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що Збройні сили України повернули під контроль українського уряду село Старомаріївка Донецької області. У штабі ООС спростували взяття під контроль села у "сірій зоні". Але "ДНР" наполягала, що ЗСУ таки захопили село, і заявила, що поскаржилася в ОБСЄ.

Голова Мирненської ВЦА Володимир Веселкін вважає, що було спеціально "запущено" дезінформацію про "захоплення" Старомар'ївки, щоби виправдати обстріл із боку бойовиків. Учора бойовики "ДНР" обстріляли село Гранітне — цей населений пункт знаходиться поряд із Старомар'ївкою, але повністю підконтрольний українській владі та входить до Мирненської ВЦА.

Село Старомаріївка хоч територіально належить до Мирненської ВЦА, але за фактом перебуває у "сірій зоні" і українська влада там не може здійснювати своїх повноважень, пояснив Веселкін. Саме тому було запрошено "режим тиші" для доставки гуманітарної допомоги.

Жителі Старомаріївки ходять до школи, лікарні та магазинів, які розташовані у Гранітному.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua