• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Небезпечніше за соцмережі": Геращенко дорікнув батькам і вчителям за байдужість до дітей

Найбільшу небезпеку для дитини становлять не соціальні мережі, а байдужість дорослих — батьків і вчителів

Про небезпечні інтернет-групи просять повідомляти правоохоронців
Про небезпечні інтернет-групи просять повідомляти правоохоронців
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко в ефірі телеканалу "1+1", передає "ДС".

"Найголовніша проблема — це відсутність уваги до дитини. Батьки роблять кар’єру або займаються собою чи своїми проблемами, забуваючи, що поряд із ними зароджується нова особистість, у якої є свої проблеми в школі, з першим коханням тощо. Коли батьки цього не помічають, діти можуть знайти собі в інтернеті певну гру, яка починає їх розважати, яка і призводить щонайменше до травм, а то і самогубства", — каже Геращенко.

Заступник міністра зазначив, що поліція робить усе можливе, щоб запобігати таким випадкам, але правоохоронці не в змозі самостійно боротися з дитячими суїцидами — потрібна системна робота батьків, школи та правоохоронної системи.

"Перш за все звертаю увагу батьків, сотень тисяч вчителів: будь ласка, поставтеся серйозно до того, що діти починають замикатися у собі. Віднесіться серйозно, якщо хтось в класі сказав, що дитина має суїцидальні наміри. У наших школах є дитячі психологи, вони повинні заглиблюватися в кожне таке питання, оскільки в масштабах всієї країни рахунок самогубств дітей йде на декілька сотень в рік. А спроб скоїти суїцид — під тисячу", — заявив Антон Геращенко.

За його словами, правоохоронці викрили і припинили діяльність низки "груп смерті" — такі групи створюють, як правило, люди з ненормальною психікою, які хочуть самостверджуватися шляхом вказівок через соціальні мережі нестійким несформованим особистостям.

"І саме ті діти, які не відчувають підтримки батьків, знаходять в соцмережах суїцидальні групи і починають грати в так звану гру, де їх просять нанести себе порізи, а потім і зовсім стрибнути з даху", — зазначив Геращенко.

Заступник міністра також закликав в разі виявлення в інтернеті так званих "груп смерті" або відеороликів із закликами до дітей зловживати алкоголем, наркотиками або схиляти до суїциду, надсилати таку інформацію до Департаменту кіберполіції Нацполіції на електронну пошту savechild@ceberpolice.gov.ua або звертатися на гарячу лінію за номером 0 800 505 170.

Як писала "ДС", Міносвіти розробило рекомендації щодо забезпечення безпеки школярів в інтернеті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua