• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Нещепленим мандрівникам хочуть ускладнити перетин кордону України: Ляшко розповів про ініціативу МОЗ

Міністерство охорони здоровʼя запропонує Кабінету міністрів встановити жорсткіші правила перетину кордону для невакцинованих мандрівників

В Україні стартував пʼятий етап вакцинації
В Україні стартував пʼятий етап вакцинації
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі "Українського радіо", передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, з огляду на збільшення кількості країн, де поширюється саме "Дельта"-штам коронавірусу, МОЗ ініціюватиме під час наступного засідання уряду розгляд постанови, що передбачає більш жорсткіші правила перетину державного кордону людьми, невакцинованими проти COVID-19.

"Будемо повертатися до тих норм, які скасували в червні, зокрема — щодо самоізоляції на визначений період і завершення самоізоляції тільки після проведення тестування і завершення інкубаційного періоду, який потенційно будемо зменшувати до 5 днів", — сказав міністр.

За його словам, такі вимоги стосуватимуться людей, які пройшли повний курс вакцинації — як українців, так і іноземців.

Водночас, для громадян України розглядається можливість вʼїзду без проходження самоізоляції після вакцинації однією дозою.

"Ми розуміємо, що є частина куплених путівок, є незаплановані відрядження. Людина в екстреному порядку вимушена буде їхати за межі України. У нас розпочався пʼятий етап вакцинації, кожен охочий може зробити щеплення. В такому випадку людина не встигне пройти повний курс щеплення, тому для українців будемо дозволяти без самоізоляції навіть з одним щепленням. Але щеплення бажано зробити, бо це захищає здоровʼя", — наголосив Віктор Ляшко.

Як писала "ДС", 21 липня в Україні стартував пʼятий етап вакцинації проти COVID-19 — у МОЗ обіцяють щепити всіх охочих.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua