• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Нічого безкоштовного не існує": для киян введуть плату за паркування у своїх будинків

Київська міська влада введе плату за паркування на прибудинкових територіях, розмір якої становитиме від 25 до 35 гривень за годину

Парковка в Києві
Парковка в Києві / Pavlovsky News
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив начальник Інспекції з паркування КМДА Дмитро Рахматуллін, передає "ДС" з посиланням на Pavlovsky News.

За словами Рахматулина, столична влада планує брати з водіїв гроші за використання прибудинкової території

Такі заходи чиновник назвав "абсолютно обгрунтованими", так як за його словами "ніде немає розрахунків, що людина повинна паркуватися під своїм житлом". За словами Рахматуллина, земля біля більшості будинків належить місту, хоча люди і платять за обслуговування прибудинкової території.

"Звичка всюди паркуватися безкоштовно залишилася, хоча всі ми знаємо, що нічого безкоштовного не існує і кожен квадратний метр столичної землі коштує шалених грошей. Тим більше що сьогодні в більшості таких дворів особливо в центральній частині міста паркуються не тільки мешканці, а й працівники сусідніх офісів", — сказав представник КМДА.

Там планують, що платна парковка з'явиться в тих житлових дворах, чия прибудинкова територія належить місту. Мешканці будуть про це повідомлені і протягом виділеного періоду зможуть вирішити питання з оформленням землі або ж погодитися на розробку платних паркувальних місць.

  • Безкоштовно можна буде залишити машину тільки вночі і на вихідні;
  • в будні парковка в центрі міста — в 35 грн/год;
  • в будні парковка впріцентровой зоні — 25 грн/год;
  • в будні парковка в спальних районах — 5 грн/год.

Інформацію про плани ввести в Києві платні парковки біля будинків в інтерв'ю Апострофу підтвердив радник заступника голови КМДА, голова Ради з урбаністики Віталій Селик.

За словами Селика, влади обгрунтувала таке рішення нестачею місць для паркування, а також тим, що "швидкі" і пожежники не можуть проїхати "запарковані" квартали.

Також він додав, що оплата прибудинкової території не дає мешканцям права на безкоштовну парковку.

"Те, що вони платять 200-300 гривень за обслуговування прибудинкової території, вони платять виключно за прибирання біля свого будинку", — розповів Селик.

"Ті паркомісця, які є в старих кварталах міста, я нагадаю, були розраховані для так званої гостьової парковки", — зазначив радник.

Раніше влада розраховувала, що у більшості мешканців міста буде своє місце для паркування або гараж.

"На прикладі старої забудови і забудови 90-х можна пояснити, що перед будинком знаходиться 10-20 паркомісць на 100-200 квартир. Це ж не справедливо по відношенню до 90% мешканців будинку, адже всі однаково платять за прибудинкову територію, а паркується 10%. А чи справедливо, що одні люди купили собі гараж або паркомісце в підземному паркінгу, а інші паркуються безкоштовно", — підкреслив Селик.

"Так, зараз в місті існує система, коли люди безкоштовно можуть залишати на місяць автомобіль біля свого будинку. Але, по-перше, вони займають місце потенційних гостей інших мешканців будинку, які не можуть під'їхати. А, по-друге, ми бачили ситуації, коли в деяких житлових комплексах банально швидка або пожежники не можуть проїхати через те, що автомобілі припарковано в два ряди. Це все потрібно унормувати", — додав він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів під час засідання 31 березня прийняв рішення, яким передбачається вдосконалення способів оплати паркувальних послуг.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua