• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Нідерланди надали 4 млн євро на розмінування Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Уряд Нідерландів надав 4 млн євро на гуманітарне розмінування на Донбасі, яке здійснюватиме неурядова організація The HALO Trust

Про це розповів посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Розмінування на Донбасі здійснюватиме неурядова організація The HALO Trust.

"Ми змогли збільшити нашу підтримку розмінування в Україні впʼятеро. Нідерланди підтримують протимінну діяльність The HALO Trust в Україні з 2015 року, від самого початку їхньої діяльності. Я був вражений роботою їхньої команди, коли відвідав пункт розмінування в Новолуганському восени минулого року", — зазначив де Мол.

У посольстві наголосили, що допомога уряду Нідерландів є дуже своєчасною, адже підписів президента очікують нещодавно затверджені парламентом зміни до закону України "Про протимінну діяльність в Україні". Планується утворити національний орган з питань протимінної діяльності, а також центр протимінної діяльності та центр гуманітарного розмінування — під егідою Міністерства оборони й Держслужби з надзвичайних ситуацій.

"Це не лише значно наблизить протимінну діяльність в Україні до міжнародних стандартів, а й, сподіваюся, зробить її набагато ефективнішою. Ми розраховуємо на успішне впровадження нового законодавства, яке також потребуватиме виділення належних ресурсів з боку України та її міжнародних партнерів", — каже дипломат.

За даними посольства, Україна посідає пʼяте місце у світі за рівнем смертності від мін і боєприпасів, які не розірвалися, і третє — за кількістю інцидентів із протитранспортними мінами. За останні шість років на Донбасі загинуло понад 750 людей (зокрема 27 дітей), ще 1500 дістали ушкоджень.

Крім того, через мінування територій втрачено значні площі сільськогосподарських земель, які тепер непридатні для обробки.

Окрім України, Нідерланди допомагають у розмінуванні в Афганістані, Іраку, Лівані, Лівії, Сирії та Ємені.

Як писала "ДС", кандидат у президенти США Джо Байден, який оголосив про свою перемогу на виборах, під час телефонних переговорів з низкою європейських лідерів висловив готовність разом з ними шукати шляхи припинення війни на сході України.

    Реклама на dsnews.ua