• USD 27.7
  • EUR 31.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Нові пригоди ноги Парасюка і здача курдами Кіркука

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Акція Саакашвілі і прилучилися

Все українське медіапростір сьогодні уважно стежить за подіями під Верховною Радою зокрема і в урядовому кварталі в цілому. Там з ранку почалася акція протесту, яка зібрала різношерстих опозиціонерів без єдиного лідерства, але прапором якої вважається Міхеїл Саакашвілі, тому і отримала узагальнене найменування "акція Саакашвілі". Головні вимоги протестувальників були відомі заздалегідь - це зняття депутатської недоторканності, прийняття закону про Антикорупційне суді і голосування за нову пропорційну систему виборів з відкритими списками, за що, в принципі, не виступають проти і представники правлячої коаліції. Втім, досить прогнозовано таки відбулися сутички з правоохоронцями, в результаті яких постраждали троє мітингувальників і один поліцейський. Увечері мітинг під парламентом завершився, але ряд протестувальників встановили на місці своєї акції намети і вирішили заночувати в них.

Нові пригоди ноги Парасюка

До тих пір, поки акція під ВР проходила без особливих ексцесів, головною темою обговорень української блогосфери став черговий інцидент з любителем епатажу Парасюком. "Сотник Володя знову вирішив використати в справі свою ногу, на цей раз "під роздачу" потрапив Гелетей", - коментують блогери дії Парасюка стосовно начальника управління держохорони, а деякі взагалі резюмують в дусі відомої формули "гра була рівна...". Гелетей тут же заявив, що не писатиме заяву на свого кривдника, правда, ця сутичка вже внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань, але, враховуючи статус учасників епізоду, рішення по ньому буде приймати Генпрокуратура.

Захоплення вертолітного майданчика Януковича

Тим часом недалеко від місця головних київських подій дня представники праворадикальної опозиції "Свобода", "Національний корпус" і "Правий сектор" вирішили зайняти так звану "вертолітний майданчик Януковича", яка давним-давно втратила подібний статус. Націоналісти заявляють, що дана споруда досі не повернули державі, а розпоряджатися цим об'єктом продовжує фірма "сім'ї" Януковича, хоча ще влітку суд фактично заморозив будь-які дії з "вертолеткой". Ряд соцсетевых користувачів підозрюють, що партійці Тягнибока і Білецького просто вирішили використовувати десантування на знакової майданчику в якості піар-акції, щоб не загубитися на тлі сьогоднішньої активності Саакашвілі співтовариші. А також показати всім свій потенціал за захоплення будівель в центрі Києва.

Реклама на dsnews.ua

Здача курдами Кіркука

З усіх міжнародних подій українські інтернет-користувачі не змогли пройти повз входження іракської армії в раніше контрольований курдами місто Кіркук. Причому сталося це на диво спокійно, з нечисленною стріляниною, що можна взагалі вважати звичайними непорозуміннями. Перше, що приходить на розум - це своєрідний "договірняк", тому однією з версій стало припущення здачі курдами багатого нефтянными покладами Кіркука в обмін на визнання Багдадом незалежності Південного Курдистану, за що нещодавно проголосували на референдумі його жителі. Проте ситуація тут залишається дійсно вибухонебезпечною і підкріпленої тисячними військами з обох сторін - і арабської, і курдської.

"Шахтар" на батьківщині "Роттердам+"

Напругу, що панує в українських сегментах Facebook і Twitter, кілька розряджають українські любителі футболу, які в передчутті чергового туру групового етапу Ліги чемпіонів. "Ахметовський "Шахтар" сьогодні грає практично в домашній атмосфері - на батьківщині формули "Роттердам+", - іронізують окремі, примазавшієся до футбольним фанам "політикани". Втім, для "гірників" потрібно дійсно перемагати роттердамський "Фейєноорд" в обох спарених матчах, щоб радикально поліпшити свої шанси на вихід з групи і відірватися від головного конкурента в цьому - "Наполі". Адже "Манчестер Сіті" - очевидний фаворит на заняття в нашій групі першого місця.

    Реклама на dsnews.ua