• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Виявлення російської дивізії, Китайські ракети і Лопата Кузьміна

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Виявлення російської дивізії

"Головний результат нашої інспекції - підтвердження створення нового формування - 150-ї стрілецької дивізії. На даний момент сформовано штаб біля кордону з Україною. Чисельність дивізії складе 10 з половиною тисяч осіб", - масово цитують в українському інформпросторі сьогоднішній звіт керівника багатонаціональної інспекційної групи Олексія Вершигори, нещодавно побувала на території Ростовської області. Висновок для багатьох є очевидним: скільки б росіяни не перешкоджали перевірці виконання ними Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки, приховати очевидні приготування агресору так і не вдалося. Тому військові загрози нас з боку Росії отримали чергове підтвердження, причому не тільки для українців, а для всього світового співтовариства.

Китайські ракети

Тим часом вся російська блогосфера гуде про те, що "дружній" Китай стягує свої межконтительные балістичні ракети Dongfeng-41аккурат в приамурскую провінцію Хейлунцзян. І хоча всі прокремлівські военспецы заспокоюють місцеву публіку, що китайські ракети, мовляв, будуть цілитися не в Росію-матінку, а в США, їм апелюють різко, але просто і зрозуміло: "Ви - китайцям не указ, плювати вони хотіли на вас". І з таким раціональним підходом цілком згодні і українські блогери, підкреслюючи лише, що з багатотисячною дальністю польоту Dongfeng-41 змусять тремтіти всі російські міста і села разом з Москвою і її Кремлем. Це не якась там стрілецька дивізія.

Блокада Києва

Київський сегмент соцмереж сьогодні бурхливо реагує на акцію громадської організації "Авто Євро Сила", активісти якої з ранку і до вечора блокували кілька трас на в'їзд до столиці, тим самим спровокувавши кілометрові пробки. Ті, хто потрапив "під роздачу", сильно затримався в дорозі на роботу або навчання і зіпсував з-за цього багато нервів, само собою, слів щодо протестувальників не підбирають, причому не розбираючись у справедливості/несправедливості їх вимог. Спостерігачі зі сторони, як завжди, розділилися на дві частини. Одні бажають дешевих іноземних авто, адже вимога активістів "Авто Євро Сили" - швидше прийняти закон, що дозволяє пом'якшити умови перебування автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні, тобто не платити відразу за "розмитнення". Їх опоненти звинувачують своїх візаві в "любові до халяви", а лобістів законопроекту - в отриманні "гешефту" від трейдерів європейських авто, зокрема, з Литви. Ну а їм у відповідь звучить "рацпропозиція" - змусити платити "розмитнення" за секонд-хендовские куртки, светри, і іншу одяг з Європи, до того ж в таких же обсягах, як і у випадку з машинами.

Реклама на dsnews.ua

Лопата Кузьміна

Інформація про те, що правоохоронці під час обшуку в будинку колишнього заступника генпрокурора Рената Кузьміна знайшли золоту лопату, зробила цей день для багатьох українських інтернет-користувачів. Іронічних постів на цю тему не було меж, а спроба самого Кузьміна пожартувати на своєму Facebook про "золотий мітлі" був зарахований в якості власноручного визнання знаходиться на російських просторах екс-чиновника і лише розпалив креатив в соцмережах. Припущень було безліч: і про заздрість до Кузьміна любителя лопат Азарова, і про необхідність пошуків золотого кавуна в покинутих апартаментах іншого втікача Арбузова, і про інших золотих батонах і унітазах Януковича, а також інших проявах у загальновідомому "пшонкастайле". А відомий блогер Юрко Космина навіть присвятив золотий лопаті Кузьміна маленьке поетичний твір:
У Рената - з золота лопата:
На ній серйозні пацани
До столу звикли подавати
Бліни!

Народний чеченець Масляков

Зате з приводу новини про присвоєння головному російському "КВНщику" Олександру Маслякову почесного звання "Народний артист Чеченської Республіки", про що свідчить відповідний указ Рамзана Кадирова, всі коментарі звучали виключно в прозі. В сенсі констатації прози життя сучасної Росії. де така "висока оцінка" сьогодні цілком нормально виглядає в топах всіх провідних російських ЗМІ.

    Реклама на dsnews.ua