• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

ОБСЄ "побачила" на Донбасі прихильність бойовиків збереженню перемир'я

Спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) посол Хайді Грау розповіла, що обговорювалося на засіданні ТКГ та її робочих груп в середу, 3 березня

ОБСЄ
ОБСЄ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в релізі ОБСЄ за підсумками засідання, передає "ДС".

"У понеділок конвой із гуманітарною допомогою, призначеною для окремих районів Луганської області України, вперше перетнув лінію зіткнення через контрольний пункт в'їзду-виїзду (КПВВ) "Щастя", — розповіла послиня.

Вона також висловила надію про те, що незабаром буде відновлено можливість прямої доставки гуманітарних вантажів і в окремі райони Донецької області.

За спостереженнями Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, прихильність режиму припинення вогню в зоні конфлікту і додаткових заходів по його посиленню в цілому зберігається.

"Середнє число порушень режиму припинення вогню на минулому тижні, згідно з даними СММ, було в десять разів нижче, ніж у лютому 2020 року. Але для досягнення повної тиші потрібна велика політична воля сторін", — ідеться в релізі.

В ОБСЄ додали, що при цьому тривають обмеження і перешкоди вільному і безпечному пересуванню СММ.

Саме ці питання обговорювалися робочою групою з безпеки.

Крім того, її учасники обговорювали умови та порядок функціонування координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню. При тому була підкреслена необхідність повідомлення про дисциплінарні заходи, застосовані за його порушення, підтверджені СММ.

У центрі уваги політичної робочої групи були питання, пов'язані з виконанням доручення ТКГ розробити проєкт плану дій у повній відповідності з Мінськими угодами.

Учасники гуманітарної робочої групи обговорювали питання, які потребують рішень для одночасного відкриття і повноцінного функціонування нових КПВВ поблизу населених пунктів "Золоте" і "Щастя" Луганської області.

Також було порушено питання взаємного звільнення і обміну осіб.

Учасники економічної робочої групи обговорювали питання водопостачання через лінію зіткнення в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

Крім того "відбулася велика дискусія з питань екології, включаючи можливість створення міжнародної групи експертів для незалежної оцінки стану в затоплених шахтах у зоні конфлікту".

Нагадаємо, вчора "народна міліція ДНР" опублікувала повідомлення про «отримання дозволу на ведення попереджувального вогню для придушення вогневих точок противника». Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук на це сказав, що Україна вважає заяву "ДНР" про ведення "попереджувального вогню" загрозою виходу російської сторони з режиму тиші на Донбасі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua