• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Громадські діячі висловилися проти виступу Меладзе на Atlas Weekend через його вояжі до Лукашенка

Громадські організації закликали організаторів музичного фестивалю Atlas Weekend відмовитися від участі в заході співака Валерія Меладзе, який виступав на приватних концертах для сімʼї та поплічників самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Також ГО протестують проти участі у заході російських музикантів

Валерий Меладзе
Валерий Меладзе / Пресслужба Валерія Меладзе
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві громадських організацій, яку публікує Детектор медіа, передає "ДС".

«Чимало відомих українських громадських організацій, брали участь у попередніх фестивалях Atlas Weekend – на локації «Містечко ГО», де розповідали учасникам фестивалю про можливості та приклади громадянської активності. Цього року Atlas Weekend повертається після пандемії та знову планує розгорнути локацію «Містечко ГО». Втім, ми були вражені анонсованою участю у фестивалі російського співака Валерія Меладзе, котрий відзначився виступами на приватних концертах для сімʼї та поплічників самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка», — зазначено у заяві.

ГО нагадують, що авторитарний режим Лукашенка «знищує та кидає до вʼязниць білоруських громадян, займається авіаційним тероризмом, влаштовує репресії проти громадянського суспільства та незалежних медіа».

«Ми підтримуємо білоруський народ у його прагненні до демократії, а також у вимогах провести вільні та чесні вибори. Ми не бачимо можливості розповідати на фестивалі Atlas Weekend про важливість громадської активності, реформи та свою діяльність, якщо у цьому ж фестивалі беруть участь артисти, що слугують авторитарному режиму. Це також шкодить іміджу фестивалю та всієї країни, яка зараз у питаннях громадської активності та демократичних перетворень є орієнтиром та прикладом для білоруського суспільства», — підкреслюють громадські організації.

«Закликаємо організаторів Atlas Weekend відмовитися від участі російських артистів, що слугують авторитарному режиму, а партнерів фестивалю – звернути увагу на ці репутаційні ризики та стежити за відповіддю організаторів фестивалю», — резюмують вони.

Цю заяву підтримали ГО «Детектор медіа», ГО «Інститут масової інформації», StopFake (ГО «Центр Медіареформи»), Інформаційна кампанія «По той бік новин», Euromaidan Press, ГО «Інтерньюз Україна», ГО Фундація «Суспільність», Центр демократії та верховенства права та Незалежна медійна рада.

Нагадаємо, у квітні один із найбільших музичних фестивалів України Atlas Weekend оголосив, що пройде в 2021 році, але змінить свій формат. У той же час раніше оголошених західних артистів обіцяють привезти у 2022-му.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua