• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Обслуговування українською: за тиждень українці надіслали майже 200 скарг

Реклама на dsnews.ua

За тиждень українці надіслали 195 скарг щодо порушення нової норми Закону про мову, що зобовʼязує обслуговувати клієнтів українською

Про це у своєму Facebook повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС".

"Рівно тиждень тому, 16 січня, набула чинності стаття 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За ці дні до Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг і звернень громадян".

Найбільше на недотримання норми скаржаться мешканці Києва та області – 74 скарги. Найменше таких звернень надійшло із південних та східних областей. Львів’яни надіслали 17 скарг, одесити та та харків’яни – по 12.

Більшість звернень стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-видань та інтернет-магазинів – 117. 

Водночас про порушення прав у сфері обслуговування повідомили 34 людини. На рекламу недержавною мовою поскаржилися 25 осіб, порушення мовного законодавства в галузі освіти – 4, використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови під час виконання своїх обов’язків – 3. 

Також близько 50 осіб звернулось до Секретаріату уповноваженого з проханням консультацій. 

Таку невелику кількість звернень в омбудсмена назвали результатом ефективної інформаційної кампанії.

Нагадаємо, із 16 січня вся сфера обслуговування в Україні перейшла на українську мову відповідно до Закону про державну мову. Із 16 липня 2022 року за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть накладати штрафи в розмірі від 5100 гривень до 6800 гривень.

    Реклама на dsnews.ua