• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Обслуговування українською: мовний омбудсмен розповів, на які порушення скаржаться найчастіше

Реклама на dsnews.ua

Від 16 січня до 1 лютого до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 407 скарг на порушення нової норми мовного закону, що зобовʼязує обслуговувати клієнтів українською

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС".

За його даними, від 16 січня, коли змініи до законодавства набули чинності, і до 1 лютого надійшло 407 скарг і звернень громадян.  

Найбільше — з Києва та Київської області ( усього із 16 січня – 210). Із Львівської області – 28, Одеської – 22, Харківської – 15, Вінницької – 7, Дніпропетровської – 6, Запорізької – 5, Полтавської – 5, Луганської – 4.

Також були звернення з Донецької, Сумської, Миколаївської, Волинської, Рівненської, Чернівецької, Кіровоградської, Тернопільської та Закарпатської областей (по 1-2 з кожної).

Більшість скарг стосуються відсутності української версії сайтів інтернет видань та сайтів інтернет-магазинів (244). Про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 85 громадян. Щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою надійшла 41 скарга, щодо порушення мовного законодавства в галузі освіти — вісім, щодо порушення мовного законодавства посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування — сім.

На телефонну лінію Секретаріату за додатковою інформацією та консультаціями звернулося близько 100 людей.

"Якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене, потрібно насамперед спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою, звернутись до керівництва закладу або на "гарячу лінію" установи", — нагадує Кремінь.

Якщо ефекту немає — можна подати скаргу до Уповноваженого із захисту державної мови.

Як писала "ДС", протягом першого тижня українці надіслали 195 скарг.

    Реклама на dsnews.ua