• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ОБСЄ назвала кількість порушень "тиші" на Донбасі за останні два тижні найвищою з початку року

Кількість порушень режиму припинення вогню у зоні конфлікту на сході України, зафіксованих протягом останніх двох тижнів, досягла найвищого рівня у цьому році і була утричі вищою у порівнянні з аналогічним попереднім періодом

Хайді Ґрау
Хайді Ґрау
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві спеціального представника голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Хайді Грау після чергових зустрічей ТКГ і її робочих груп у форматі відеоконференцій, передає "ДС".

Вона зазначила, що засідання відбулися на тлі збільшення кількості порушень режиму припинення вогню.

«За даними СММ, число порушень, зафіксованих протягом останніх двох тижнів, досягло найвищого рівня в цьому році і було утричі вищим порівняно з аналогічним попереднім періодом. Це негативно позначається і на нашій роботі», — заявила Грау.

Вона зазначила, що протягом останніх двох тижнів також значно почастішали випадки обмежень і перешкод для вільного пересування СММ ОБСЄ і виконання її мандату. Зокрема, на девʼять із десяти польотів БПЛА СММ дальнього радіусу дії впливають радіоелектронні перешкоди.

Грау повідомила, що дискусію щодо Координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню буде продовжено на майбутніх засіданнях робочої групи з безпеки.

«Однак варто зазначити, що ефективна імплементація цього механізму буде можлива лише за наявності політичної волі значно скоротити число порушень режиму припинення вогню з обох боків від лінії зіткнення», — вважає спецпредставник ОБСЄ.

Нагадаємо, протягом останньої доби, 14 квітня, бойовики вісім разів порушили режим припинення вогню на Донбасі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua