• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Окупанти дозволили кримчанам вчити українську мову

Реклама на dsnews.ua
У аннексированном Криму школярі Севастополя почали вивчати українську мову

Однак ця дисципліна не є обов'язковою до вивчення і затверджена як факультатив, передає "ДС" з посиланням на "Крим.Реалії".

Директор департаменту освіти і науки уряду Севастополя Ігор Білозеров в коментарі журналістам заявив, що перед початком навчального року департамент отримав перші прохання на введення уроків української мови.

"По лінії вивчення рідних мов у цьому році до російській і кримськотатарській додається український", – сказав Білозеров.

За словами чиновника, викладання кримськотатарської мови як національного уже ведеться в школах Севастополя. Його викладають у різних форматах - як факультативи і як обов'язкові уроки для дітей різних віків.

У департаменті севастопольського уряду відзначили, що російська мова в місті вивчають більше 41 тисячі дітей, українців - близько 180 чоловік, стільки ж і кримськотатарський. Ймовірно, люди просто бояться вчити українську з-за можливих переслідувань.

За даними активіста Українського культурного центру в Криму Леоніда Кузьміна, на півострові з 7 українських шкіл, які були до анексії, не залишилося жодної.

    Реклама на dsnews.ua