• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Окупанти штрафують мешканців Криму за перетин КПВВ з українським паспортом, — правозахисники

Реклама на dsnews.ua

Кримська правозахисна група повідомляє про порушення окупантами права на свободу пересування в окупованому Криму

Про це йдеться у щомісячному моніторингу дотримання прав людини Кримської правозахисної групи, передає "ДС".

"Співробітники прикордонної служби ФСБ Російської Федерації в липні стали штрафувати жителів Криму за ч. 1 ст. 18.1 КоАП РФ (порушення правил перетину кордону РФ) за спробу перетнути КПВВ з Кримом за паспортом громадянина України. За твердженням ФСБ, український паспорт для вʼїзду (виїзду) на півострів є недійсним для тих, хто мешкає у Криму", — заявляють правозахисники.

Для перетину КПВВ російські прикордонники вимагають від мешканців окупованого Криму предʼявляти виключно паспорт громадянина РФ, виданий в порушення міжнародних норм.

"Таким чином, дії прикордонників продовжують політику російської влади щодо навʼязування громадянства РФ жителям окупованого півострова", — наголошують у КПГ.

За даними правозахисників, російські прикордонники тепер вручають кримчанам повідомлення про те, що вони можуть тільки один раз покинути півострів і повернутися назад (про це інформували усно) – заявляють, що при спробі повторно виїхати з Криму їм буде відмовлено до скасування карантинних обмежень.

"Обмеження у вигляді одноразового виїзду влада РФ формально пояснює боротьбою з поширенням COVID-19 у Криму. Проте одночасно до Криму щодня прибувають десятки літаків з Москви, яка є найбільш зараженим регіоном РФ, де кількість активних хворих COVID-19 в кілька разів перевищує загальну кількість таких хворих у всій Україні", — зазначають у Кримській правозахисній групі.

Як повідомляла "ДС", прокурор АР Крим Ігор Поночовний заявив, що Україна навіть після закінчення анексії Криму не визнаватиме документи, видані російською владою на окупованому півострові. 

    Реклама на dsnews.ua