• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Окупаційна влада Криму незаконно бурить скелю під Ластівчиним гніздом, - ЮНЕСКО

Реклама на dsnews.ua
Росія початку проведення незаконних розкопок та інженерних геологічних робіт, зокрема, буріння скелі, на якій знаходиться пам'ятник національного значення-палац " Ластівчине гніздо

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб з посиланням на доповідь ЮНЕСКО, передає "ДС".

"Окупаційна влада приступили до проведення незаконних розкопок та інженерних геологічних робіт, а саме до буріння скелі, на якій знаходиться пам'ятник національного значення-палац "Ластівчине гніздо", - йдеться в доповіді.

У звіті також відзначається, що з квітня поточного року влада РФ проводять незаконні роботи на території між Цементної слобідкою і автотрасою Керч-Феодосія, в зв'язку з будівництвом під'їзних доріг до майбутнього Керченського мосту. В результаті цих розкопок були знищені фрагменти стародавнього Тиритакского оборонного валу, який окупаційні власті планують зруйнувати повністю.

Всього, в 2017 році Міністерство культури Росії видало 13 дозволів на проведення археологічних розкопок у Криму і два дозволи на проведення робіт на території Севастополя, що є грубим порушенням Гаазької конвенції 1954 р. про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Конвенція і Перший протокол до неї (1954 р.) Забороняє проведення будь-яких археологічних розкопок на окупованій території, а також будь-які зміни культурних цінностей.

У звіті ЮНЕСКО, відзначається, що будь-які заходи РФ в окупованому Криму, спрямовані на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурного, промислового та технічного спадщини України, що є прямим порушенням суверенних прав України та загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права.

    Реклама на dsnews.ua