• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Окупанти планомірно нав'язують ідею про "російських миротворців" на Донбасі

Російська Федерація намагається легітимізувати питання залучення "російських миротворців" для врегулювання конфлікту на сході України

Реклама на dsnews.ua

З такою заявою виступила Українська делегація для участи в Тристоронній контактній групі (ТКГ), інформує "ДС".

Як зазначається, керівник української сторони Спільного центру контролю і координації (СЦКК) питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Сергій Салкуцан надіслав главі СММ ОБСЄ ноту про провокаційні дії окупаційних сил. 

 "За наявною в УС СЦКК інформацією Російською Федерацією проводиться низка заходів, спрямованих на перегляд раніше досягнутих за посередництва СММ ОБСЄ домовленостей про Додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню. Зокрема, ці дії РФ спрямовані на оцінку реакції міжнародного співтовариства на можливу участь військовослужбовців ЗС РФ у складі СЦКК як «єдиного надійного способу для сприяння врегулюванню конфлікту на сході України»", — йдеться у повідомленні. 

Так, 27 лютого на позиціях одного з підрозділів 2 АК (зона відповідальності — ТОРЛОУ) відбулася зйомка серії репортажів, в яких акцентується увага на можливості підвищення ефективності контролю режиму припинення вогню в разі залучення до цього процесу "російських миротворців". При цьому заявляється, що така оцінка нібито була дана представниками СММ ОБСЄ з деяких західноєвропейських країн.

До вищевказаних зйомок були залучені військовослужбовці 2 АК, а в якості знімального реквізиту використовувалися уніформа спостерігачів СММ ОБСЄ і військовослужбовців так званого "представництва ЛНР в СЦКК".

"Українська сторона вважає, що подібні провокаційні дії спрямовані на дискредитацію Місії та координаційного механізму як ефективного інструменту контролю за режимом припинення вогню. Даний факт свідчить про небажання російської сторони виконувати взяті раніше на себе зобовʼязання і домовленості, досягнуті сторонами в ході засідань ТКГ і у форматі "нормандської четвірки", а саме в точному дотриманні цих домовленостей і полягає дієвий механізм мирного врегулювання", — підкреслюється в повідомленні Української делегації в ТКГ.

Нагадаємо, протягом 28 лютого бойовики терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР", які входять до складу російських збройних формувань, сім разів порушили режим тиші на Донбасі, внаслідок ворожих обстрілів загинув український військовий.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua