• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Олійник лобіює ввезення львівського сміття до Дніпропетровської області - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

З вересня на полігони Дніпропетровщини почали у великих обсягах звозити сміття зі Львова

Найбільше виграє від цього глава Дніпропетровської облради Святослав Олійник, повідомляє «РБК-Україна».

Як інформує видання, починаючи з вересня відбувається безпрецедентне за масштабами ввезення відходів для утилізації на дніпровських звалищах. Більша частина сміття прибуває з Львівської області і вивалюється на полігоні неподалік від Нікополя, відомому як «Полігон-32».

За оцінками активістів, в день на це звалище привозиться не менш ніж 400 тон відходів. Такі обсяги і без того насторожують екологів, але ще більше побоювань викликає вміст сміття — активісти знаходили там медичні маски і шприци.

«Це можуть бути і радіоактивні, і хімічні відходи. Точно так само як медичні, вони вимагають спеціального поховання. Але в компанії, яка управляє полігоном, нічого не коментують і не знають», — цитує видання еколога Віктора Каракуця.

Видання також зазначає, що у нікопольського полігону немає потрібних дозволів. «У ЄРДР можна знайти постанову одного з апеляційних судів, де чітко вказано, що у полігону відсутня частина документів на проведення діяльності, в тому числі немає дозволу на здійснення викидів і контроль їх впливу на навколишнє середовище. Крім того, ПП «Полігон-32» має борги перед податковою», — пише ЗМІ.

Не дивно, що влада робить все, щоб приховати процес перевезення львівського сміття. Проведення діяльності таких масштабів, ще й без дотримання необхідних юридичних формальностей, було б неможливим без схвалення керівництва регіону. А головним в області по сміттю вважається глава облради Олійник.

Саме повʼязана з ним компанія «Дніпрокомунтранс» навесні 2018 року шантажувала область після того, як даній фірмі відмовили в бюджетному фінансуванні. Компанія просто відмовилася прибирати сміття, поки їй не виплатять гроші, і Дніпро був просто завалений відходами. Як стверджує видання, Олійник ще в 2014 році захопив контроль над перевезенням та утилізацією відходів на Дніпропетровщині.

Раніше вже повідомлялося, що діяльністю Олійника зацікавилися НАБУ і ДФС. «Втім, зараз куди більш актуальним є питання, що настане швидше — екологічні та епідеміологічні наслідки через неконтрольоване ввезення сміття в область, або відповідальність чиновників за корупцію і недбалість», — пише видання.

Раніше журналісти розповіли, як Олійник заробляє завдяки підрядам на ремонт доріг в рамках «Великого будівництва».

    Реклама на dsnews.ua