• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У російській в'язниці, де тримають українця Кияшка, зафіксовано спалах COVID-19

Реклама на dsnews.ua

У виправній колонії №11 Нижньогородської області Росії, де зараз перебуває український політв'язень Ігор Кияшко, - спалах коронавірусної інфекції

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в Facebook, передає "ДС".

За словами Денісової, коронавірус клінічно підтвердили вже у багатьох ув'язнених, у тому числі тих, хто знаходився з Кияшком в одному приміщенні.

"Із-за браку місць в медичній частині колонії інфікованих розміщують в їдальні і клубі для проведення дозвілля, чим наражають на небезпеку зараження інших ув'язнених", - заявила омбудсмен.

Людмила Денісова також додала, що українці піддаються ризику захворіти на COVID-19 і в інших російських виправних установах. Зокрема, йдеться про колонії №1 в Брянській області та СІЗО №5 в Ростовській області.

"Крім того, із-за відсутності засобів індивідуального захисту та неналежного медико-санітарного забезпечення деякі політв'язні вже перенесли інфекційну хворобу", - стверджує омбудсмен.

У зв'язку з цим Денісова зажадала від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової і директора Федеральної служби виконання покарань Росії Олександра Калашникова терміново забезпечити дотримання прав громадян України: медико-санітарне забезпечення і допомогу ліками.

☝️У російській виправній колонії №11, де незаконно утримується український політв'язень Ігор Кіяшко, спалах...

Gepostet von Людмила Денісова am Mittwoch, 1. Juli 2020

Як повідомляла "ДС", українського адвоката, майора МВС України у відставці Ігоря Кияшка затримали в квітні 2018 року в Нижньому Новгороді, куди він поїхав за медпрепаратом для свого трирічного сина. У Росії йому ставили у провину контрабанду деталей авіаційних двигунів і шпигунство на користь України.

    Реклама на dsnews.ua