• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Опоненти Зеленського обрали Харків полігоном для обкатки осінніх протестів, — експерт

Події в Харкові продемонстрували не тільки підготовку до передвиборчої мерської гонки, а й до осінніх протестів під Офісом президента в Києві

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив у Facebook політексперт, заступник директора Українського Інституту Політики Кирило Молчанов, передає "ДС".

За його словами, те, що зараз відбувається в Харкові, — це удар олігархів по президенту Зеленському.

"Олігархи вибрали полігон для відпрацювання осінніх протестів. Череда останніх подій, що відбуваються в Харкові, явно виходить за рамки місцевих розборок, загострення яких можна було легко передбачити за 3 місяці до виборів мера цього мегаполісу. Починаючи з четверга, 22 липня, вся країна з цікавістю вирішувала загадку — посадить когось НАБУ і САП, що увірвалися в будівлю Харківської облради з обшуками в кабінетах голови облради Товмасяна і його зама Малиша, а також і в них удома. Пікантність ситуації навіть не в тому, що ці дії стосувалися вищого обласного законодавчого керівництва області, а політичний контекст — адже Товмасян представник правлячої партії СН", — написав Молчанов.

Далі, на його думку, вже вирішене місцевої ОДА конфлікт з виплати заробітної плати лікарям районної лікарні через затримку НСЗУ, раптово переростає в акцію з перекриття доріг, і явно був розрахований на те, щоб привернути увагу Києва.

"Місцевий губернатор Тимчук в неділю виїжджає на місце і в черговий раз гасить конфлікт. І вже на наступний день отримує на місцевому ТК 44-хвилинний сюжет, який обвинувачує її ні багато ні мало — "в державній зраді". Тут треба відзначити те, як розганяли цю "джинсу" центральними ЗМІ і на 40ка телеграм — каналах. В цей же день до нагнітання ситуації навколо неї підключається кандидат в мери Харкова Добкін, приписуючи їй захоплення Харкова "дніпропетровським кланом", — вважає Кирило Молчанов.

За словами політичного експерта, все це може перерости в підготовлену серію акцій: від виведення лікарів під ОП в Києві до мітингів перевізників під місцевою адміністрацією.

"Якщо додати сюди підігріваємий серед великих вищих навчальних закладів їх опір обʼєднанню за рішенням КМ в один ВНЗ, то отримуємо технологічно струнку і точно розраховану кампанію по дестабілізації області із залученням широкого кола різних верств населення. Але справа в тому, що по витраченим коштам, різнобічному інструментарію, який застосовується, і технологічності цей процес має явно не місцевий характер і можливості. Створюється стійке враження, що великі гравці вибрали цю область як полігон для обкатки майбутніх осінніх протестів по всій країні", — пише Молчанов.

    Реклама на dsnews.ua