• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Організатори концерту дивно виправдалися за розташування сцени на місці масових поховань

Організатори концерту італійського оперного співака Андреа Бочеллі, запланованого на День Незалежності, відповіли на звинувачення заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, який стверджує, що вони поставили сцену на братському похованні учасників української революції

Монтаж сцени
Монтаж сцени
Реклама на dsnews.ua

Відповідь організаторів має у своєму розпорядженні агентство Укрінформ, інформує "ДС".

"У спадок від радянських часів досі за площею Конституції розташовані залишки памʼятника учасникам більшовицького жовтневого повстання 1917 року проти Української Центральної Ради. На той момент українська влада виявилася сильнішою, і більшовики зазнали поразки", — сказано в повідомленні.

При цьому організатори концерту наголосили, що загиблі учасники повстання були поховані українським урядом у братській могилі в одному з куточків Маріїнського парку. За часів СРСР у 1935 році на місці можливого поховання було встановлено памʼятний знак із відповідним написом антиукраїнського прокомуністичного змісту. Під час подій Революції Гідності цей напис був збитий, і більшість елементів памʼятника було зруйновано. Зараз постамент в аварійному стані.

Автори коментаря нагадують, що згідно з інформацією Українського інституту національної памʼяті, на території Маріїнського парку поховано значну кількість людей, які загинули під час подій Української революції 1917-1921 років. Серед них — як прихильники більшовицької влади, так і жертви "червоного терору". Загальна кількість похованих досі невідома. Також невідомі місця конкретних поховань, оскільки пошукові роботи в Маріїнському парку не проводилися.

"Немає ніяких підтверджень, що поховання здійснювалися саме на території, де зараз розташована площа Конституції і саме в тому місці, де був встановлений радянський памʼятний знак", — наголосили організатори концерту.

Організатори концерту також зазначають, що "нікого з представників КМДА не обурив той факт, що під час проведення пісенного конкурсу Євробачення-2017 на площі Конституції відбувалися розважальні заходи. Зокрема, саме в цьому місці була червона доріжка і прямо біля залишків памʼятника працював ді-джей".

Вони нагадали, що благодійні кошти, які будуть зібрані на концерті, направлять на створення Центру сучасного мистецтва — Музею Івана Марчука.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua