• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Організатори пояснили задум постановки про історію України на алеї Небесної Сотні

У вівторок, 17 серпня, у  Києві на алеї Небесної Сотні встановили декорації, які мали стати частиною постановки про історію України

Реклама на dsnews.ua

За словами організаторів, міську владу було поінформовано про монтаж декорації і деталях події, повідомляє LIGA.net.

Основна ідея постановки – показати "проліт крізь всю історію України, насичену і трагічними, і щасливими моментами з часів Київської Русі-України і до наших днів".

"Один із заступників Кличка був присутній на численних нарадах, де обговорювалася творча концепція постановки і монтаж декорацій. На запити організаторів стосовно того, чи потрібні якісь дозвільні документи від міськвлади, було отримано відповідь – ні", – йдеться у повідомленні. 

Для постановки організатори планували обладнати локації, присвячені різним періодам історії України: Київської Русі, козацтва, жахіттям Голодомору, Чорнобильській трагедії, 1991-му – року проголошення Незалежності, перемогам українських спортсменів на світових першостях та усім революціям, що сталися в Україні за 30-річну історію її незалежності.

Одним із ключових і найбільш емоційних моментів мала стати реконструкція трагічних подій Революції Гідності 2013-2014 років.

Також серед задумів організаторів — зйомка "субʼєктивною камерою". Вона мала перевести погляд глядачів від реконструкції до меморіалу, до реальних фотографій загиблих героїв і до реальної бруківки, яка зберігає памʼять тих подій.

"Це місце в центрі Києва було обрано саме тому, що ми хотіли підкреслити важливість вулиці Інститутської для історичної памʼяті українців", – зазначили представники знімальної групи. 

Організатори стверджують, що кімнати з "радянським інтерʼєром" у складі постановки — це типова квартира української сімʼї 1991 року, де по телевізору вся сімʼя дивиться трансляцію з Верховної Ради, в якій проголошується акт Незалежності України. В іншій кімнаті уболівальник зі сльозами на очах радіє історичній перемозі київського "Динамо". А поруч ыз імпровізованими автоматами з газованою водою звучить легендарна "Червона Рута".

    Реклама на dsnews.ua