• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Звільнити жінку від стереотипів: у Києві відбулося відкриття скульптури Nova

На території Національного центру "Український дім" відкрили скульптуру Nova, створену з ініціативи компанії Avon. Так бізнес об'єднується з мистецтвом, аби подолати стереотипи, якими оточують жінок, перешкоджаючи їхній самореалізації

Реклама на dsnews.ua

Avon спільно з Kantar у рамках Всеукраїнського дослідження жінок з'ясували, що 79% українок стикаються з гендерними стереотипами.

Найчастіше ці упередження стосуються вибору між кар'єрою і сім'єю: суспільство наполягає на виконанні насамперед сімейного боргу. Самі жінки переконані, що бути щасливими вони можуть, тільки якщо є можливість реалізувати себе одночасно в трьох ролях: матері, дружини і професіонала. При цьому лише 39% українок зізнаються, що вважають себе реалізованими, і всього половина — щасливими.

Ось чому Avon ініціювала створення арт-проєкту, покликаного привернути увагу до проблеми суспільних стереотипів, пов'язаних із жінками. І найголовніше — допомогти жінці зруйнувати ці стереотипи, довівши, що для самореалізації вона не повинна вибирати між сім'єю і кар'єрою, а може успішно їх поєднувати; і жодна з цих ролей не є виключно її обов'язком. Об'єднавши зусилля бізнесу та мистецтва, творці представили в історичному серці Києва нову міську скульптуру.

Скульптура Nova — це своєрідний маніфест. Вона зображує жінку, що розбиває рамки суспільних стереотипів на шляху до самореалізації. Скульптура складається з двох частин: зовнішньої — символічних рамок, що зображують стереотипи соціуму, і внутрішньої — фігури жінки, яка звільняється з їх полону. У створенні скульптури також брала участь жінка — сучасна українська художниця і скульптор ANi Svami/Анна Надуда. Анна працює в різних творчих напрямках, її роботи є в приватних колекціях в Україні, Австрії, Швеції, Франції, Німеччини, Великобританії, на Кіпрі і в Польщі.

«Я закликаю жінок відчути природу своїх бажань і прагнень, прийняти, зберігати і цінувати свою особистість, не боятися і повністю реалізовувати свій потенціал, створюючи себе, нову», — розповіла про сенс скульптури її автор ANi Svami.

До урочистого відкриття статуї, яке відбулося 14 липня, долучилися успішні українки, які своїм прикладом доводять, що жінки можуть бути ким завгодно і займатися будь-якою справою: телеведуча СТБ Надія Матвєєва, українська професійна каратистка і громадський діяч Уляна Пчолкіна, співзасновник і керуюча партнерка КМДШ Лідія Білас, перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, головний редактор онлайн-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, Глава представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Хайме Надаль, популярні блогери та інші. Вони символічно розбили зовнішню частину скульптури — рамки, на яких були зображені стереотипи, — щоб допомогти кожній жінці в Україні повірити у власні сили, знайти сміливість для самореалізації, побудови кар'єри, відносин і сім'ї наперекір упередженням, що є в суспільстві.

«Процес створення і відкриття скульптури Nova для нас важливий і відповідальний проєкт. Це крок до подолання архаїчних гендерних стереотипів, з якими жінки стикаються щодня. Як показує практика, жінка, яка займається і сім'єю, і улюбленою справою, почувається більш реалізованою, а тому і більш щасливою. Цим проєктом ми хочемо підтримати і надихнути кожну українку», — сказала генеральний директор Avon в Україні і Грузії Єлизавета Коробченко.

    Реклама на dsnews.ua