• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Відсторонення невакцинованих українців від роботи суперечить законодавству, - ФПУ

З 8 листопада невакцинованих співробітників деяких сфер в Україні почали відстороняти від роботи без збереження заробітної плати. У Федерації профспілок України розповіли, наскільки подібні обмеження можна співставити з нормами законодавства

Реклама на dsnews.ua

Голова ФПУ Григорій Осовий в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив, що зобов'язання співробітника вакцинуватися суперечить КЗпП, передає "ДС".

"Про зміну істотних умов праці працівників потрібно попереджати відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю не пізніше ніж за два місяці до введення таких змін. І тому введення обов'язку працівника провести вакцинацію або не допуск до роботи входить в протиріччя зі статтею Кодексу про працю", — зазначив Осовий.

Протиставленням подібному порушенню він назвав закон "Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення". Стаття 5 цього документа також має вимоги до суспільних правил.

"Якщо настає ковід (COVID-19 — ДС), настає пандемія, то вводяться особливі режими, вводяться правила поведінки громадян в таких надзвичайних умовах. Такі умови не тільки в Україні, а й у всьому світі. Тому зрозуміло, що влада намагається максимально стимулювати населення до проведення вакцинації", — говорить експерт.

Як писала "ДС", станом на ранок 8 листопада в Україні зафіксовано 13 068 нових випадків коронавірусої хвороби, це на 4351 менше, ніж напередодні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua