• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Відсторонення від богослужінь та "бан" у соцмережах: ПЦУ покарала священика-депутата за заяви про аборти

Православна церкви України на два місяці відсторонила від богослужінь свого священика Олександра Дедюхіна за образу у Facebook жінок, які роблять аборти. Також Дедюхіну заборонили будь-яку діяльність у соціальних мережах

Олександр Дедюхін
Олександр Дедюхін / facebook.com/strierej
Реклама на dsnews.ua

 Так, єпархіальна рада харківсько-полтавської єпархії ПЦУ порадила Дедюхіну визначитися, ким він хоче бути – священиком чи політиком-блогером, передає "ДС".

"Протоієрей Олександр Дедюхін у своїх публічних дописах, на жаль, неодноразово вживав некоректні, а інколи неприпустимі для священнослужителя висловлювання. Темі блогерської діяльності прот. Олександра Дедюхіна було присвячене одне із попередніх засідань Єпархіальної ради, під час якого перед ним було поставлено ряд вимог щодо зміни риторики в його дописах на Facebook. Однак ним належних висновків так і не було зроблено, а стилістика дописів не зазнала належних змін. В публікаціях фігурують висловлювання, які принижують людську гідність, розпалюють ворожнечу в суспільстві на політичному ґрунті, суперечать фундаментальним принципам християнської моралі та етичним нормам православної аскетики, завдають шкоди авторитету Православної церкви України", — йдеться в заяві Єпархіальної ради.

У випадку, якщо він порушить заборону єпархії, священнику загрожують суворіші канонічні покарання та розгляд його справи на Священному синоді ПЦУ.

Олександр Дедюхін є настоятелем Свято-Миколаївської релігійної громади Полтави. Крім того, священник є депутатом Полтавської міської ради від фракції "Європейська солідарність".

Нагадаємо, у Міжнародний день захисту дітей Дедюхін у грубій формі розкритикував жінок, які роблять аборти.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua