• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

П'ять виконавців – п'ять різних оперних голосів. Киян запрошують на open-air концерт "Зірки Світової Опери"

5 червня о 19:30 на Софійській площі у Києві відбудеться open-air гранд-концерт "Зірки Світової Опери"

Реклама на dsnews.ua

Завдяки цьому проєкту авторства Анатолія Солов’яненка, українська публіка з року в рік має щасливу можливість слухати в open-air концертах наших співаків, що стали окрасою кращих оперних сцен світу. За кордоном квитки на вистави за їхньою участю коштують сотні євро. На щастя, вони знаходять час і можливість між своїми гучними зарубіжними ангажементами в Teatro alla Scala, Metropolitan Opera, Staatsoper Hamburg, Deutsche Oper Berlin, заспівати для України. Почути їх – таких різних, таких бездоганних і таких талановитих на одній сцені в один день та ще й безкоштовно – велика удача. Адже ініціатор проєкту та його художній керівник Анатолій Солов’яненко за підтримки Департаменту культури КМДА та Національної Спілки театральних діячів України вже не вперше робить такий розкішний подарунок українській публіці. Цьогоріч він не менш цінний та бажаний – після чергового локдауну.

Під час концерту виступлять Оксана Дика, Євген Орлов, Віталій Білий, Валентина Плужнікова та Олексій Пальчиков у супроводі симфонічного оркестру та хору Київського муніципального театру опери та балету. Диригент – Віктор Плоскіна.

Оксана Дика — володарка гнучкого голосу яскравого тембрального забарвлення повного діапазону. Оксана виділяється харизмою, яскравою зовнішністю, внутрішнім напором. Вона легко співає в усіх регістрах, підкоряючи густим грудним тембром внизу і легким, світлим і одночасно "наповненим" звуком на верхах. При цьому ніякого форсування, натиску, все звучить просто і природно. Учениця легендарної Марії Стефʼюк — ще студенткою стала лавреаткою міжнародних конкурсів співаків. 2011 року молода українська оперна співачка виступила на сцені прославленого міланського театру Ла Скала, де підкорила вимогливу італійську публіку в заголовній партії опери "Тоска" Джакомо Пуччіні. Молитву Тоски матимемо змогу почути і в концерті 5 червня. Має чудовий драматичний талант - рідкісний випадок, коли виконавський талант повʼязаний з вокальним апаратом. Оксана Дика живе в Італії, в Тоскані, в місті Лукка — на батьківщині великих композиторів Луїджі Боккеріні і Джакомо Пуччіні. Її чоловік — італійський оперний співак Габріель Вівіані.

Євген Орлов — колоритний і глибокий бас, якого оцінили в Metropolitan Opera, Opera de Bilbao, Gran Teatre del Liceu (Барселона), L’Opera de Montreal, Deutsche Oper Berlin і на престижному міжнародному конкурсі Пласідо Домінго Operalia, лауреатом якого він став. Співпрацює зі світовими оперними зірками Європи й Америки — Феруччо Фурланетто, Марією Гулегіною, Долорою Заджик, Ільдебрандо Дʼарканджело, Мариною Поплавською, Оксаною Дикою і Людмилою Монастирською.

Баритон Віталій Білий — соліст театру Ла Скала, Віденської опери, лауреат численних міжнародних конкурсів, зокрема конкурсу М. Кабальє, О. Образцової, міжнародного конкурсу молодих оперних співаків ім. Ф. Виньяса і Operalia Пласідо Домінго. Гордість одеської вокальної школи — зірка світової опери. Його охоче запрошують виступати з провідними партіями в оперні театри Нью-Йорка, Парижу, Лондону, Берліну, Венеції, Мюнхену, Сан-Франциско.

Валентина Плужнікова – наймолодша учасниця гранд-концерту, володарка надзвичайно красивого й сильного мецо-сопрано. Була фіналісткою та дипломантом міжнародного конкурсу вокалістів у Австрії — Internationaler Gesangswettbewerb Feruccio Tagliavini, потрапила у фінал знакового для вокалістів міжнародного конкурсу ім. Єви Мартон, отримавши дві нагороди: навчання в Мілані та участь в угорському фестивалі Bartok Plus Opera Festival, здобула звання лауреата та спеціальну премію Лючії Валентіні Террані на Міжнародному конкурсі Iris Adami Corradetti (Падуя, Італія). Переможниця одного з найстаріших і найскладніших міжнародних вокальних змагань — конкурсу Tenor Vinas Competition в іспанській Барселоні. Наразі на стажуванні в Metropolitan Opera.

Олексій Пальчиков – володар унікально гнучкого, прозорого тембру: характеристик, які особливо затребувані у відповідному теноровому репертуарі світових оперних сцен. Окрім непересічних вокальних даних, Олексія цінують як талановитого актора, здатного переконливо втілювати широку палітру образів від комічного до драматичного. Стажувався в Паризькій опері, де співав в одному касті зі світовими оперними зірками у постановках опер Глюка, Моцарта, Бріттена, Ріхарда Штрауса, Верді, Доніцетті. Став фіналістом Міжнародного конкурсу BBC Singer of the World, після чого був запрошений до Паризької опери. З 2017 року — соліст Гамбурзької Опери.

Під час концерту звучатиме музика: Пуччіні, Доніцетті, Россіні, Бізе, Гуно, Верді, Сен-Санса, Лисенка.

Вхід вільний, із дотриманням маскового режиму та температурного скринінгу. Вхід до посадкової зони з 18:00 до 19:20

    Реклама на dsnews.ua