• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Пандемія COVID-19: в ООН стверджують, що близько 9 млн українців можуть потерпати від бідності

Реклама на dsnews.ua

Через пандемію COVID-19 Україна може опинитися в стані найгіршої рецесії за десятиліття, через яку понад 9 млн жителів країни опиняться на межі бідності

Про це йдеться в огляді гуманітарної ситуації в Україні, підготовленому Управлінням ООН з координації гуманітарних справ (UN OCHA) в Україні, передає "ДС".

"За даними недавнього дослідження ООН, через пандемію COVID-19 Україна може зіткнутися з гіршою рецесією за десятиліття, в результаті чого понад 9 мільйонів людей опиняться в бідності", — йдеться в дослідженні.

За даними експертів ООН, з початку пандемії більше 80% українських домогосподарств втратили доходи і у більш ніж 40% сімей принаймні один член сім'ї втратив роботу.

Експерти ООН передбачають, що особливо руйнівними соціально-економічні наслідки цього спаду будуть для окупованої частини сходу України.

"На непідконтрольних уряду територіях зараз 58% сімей повідомили про використання негативних механізмів пристосування для задоволення своїх основних потреб, в порівнянні з 49% на початку 2020 року", — йдеться в повідомленні.

Також збільшується частка домогосподарств, що мають заборгованість: 15% у вересні проти 11% до початку пандемії.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН планує обговорити ситуацію з поширенням COVID-19 в світі 3-4 грудня.

    Реклама на dsnews.ua