• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Паспорти вакцинації": в Кабміні сказали, чи визнає ЄС українські сертифікати

Україна і Європейський Союз досягли домовленості про взаємне визнання "паспортів вакцинації"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепремʼєр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Весь процес розробки українських паспортів вакцинації здійснювався одразу з командою Європейської Комісії, яка розробляла формат Європейського цифрового паспорту (Цифрового зеленого сертифікату – ред). Тобто, взаємосумісність — це була основа, яка закладалася в нашу роботу з першого дня. Політична домовленість є, є й технічні рішення як з нашого боку, так і від Європейської Комісії. Я думаю, що взаємне визнання – це буде такий швидкий технічний процес, якщо це буде необхідно", — сказала вона.

За словами віцепремʼєра, це політичне рішення стосується також визнання вакцин з третіх країн.

"В нас вже повністю готова ІТ-інфраструктура, щоб видавати сертифікати, які відповідають стандартам ЄС, і це рішення вже фактично відновлює можливість для повноцінної руху наших громадян в межах Європейського Союзу", — сказала Стефанішина.

Вона зазначила, що в даний час ведеться активна робота по нормативному оформленню цих принципових домовленостей, провідну роль в цьому процесі, за її словами, відіграють Міністерство цифрової трансформації і Міністерство охорони здоровʼя України.

"Ми планували, що на кінець червня цей загальний процес має бути завершений", — додала Стефанішина.

Як повідомляла "ДС", раніше Європейський Союз послабив вимоги для вʼїзду громадян третіх країн на територію ЄС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua